Výstava Ota Sládka sa štýlovo zameriava na minimalizmus s občasnými presahmi do ďalších smerov, napr. výrazne graficky a farebne ponímanej street fotografie.

Oto Sládek žije v Pardubiciach, ale jeho profesia odborníka v oblasti kybernetiky mu umožňuje navštevovať rôzne kúty celého sveta. Toto spojenie využíva i vo svojej fotografickej tvorbe, charakteristickej tzv. poetickým minimalizmom.

Výstava je súčasťou festivalu Dní českej kultúry 2022.


OTO SLÁDEK, *1972 

Poloprofesionálny fotograf, kybernetik, básnik, cestovateľ. Pochádza z Východných Čiech a žije v Pardubiciach. Štýlovo sa zameriava na minimalizmus a "contemplative photography" s občasnými presahmi do ďalších smerov napr. výrazne graficky a farebne ponímaná street fotografie. Za svoje súčasné fotografické vzory označuje predovšetkým J. Maisel, V. Birgus, R. Kalhous. Z historických potom najmä J. Funkeho.

Fotografiu sa venuje dlhodobo. Vďaka svojej profesii jednak veľa cestuje najmä po severnej pologuli, a tiež sa dostáva na nezvyklá miesta, od púští, po tundru, od industriálnych objektov, až po galérie, kde hľadá motívy pre svoju tvorbu. Vizuálny prístup vždy kombinuje s krátkou textovou poetickú formou, ktorá dotvára individuálne zápisky miesta, dojmov z atmosféry. Táto tvorba "náznakov" sa s fotograficky minimalistickou formou dobre dopĺňa. Inšpiráciou je mu "túlanie", tak trochu ukradnuté chvíľky, kedy môže "prepnúť" na takmer podprahové vnímanie sveta a štruktúr okolo nás. Typickou súčasťou jeho fotografií je potom určitá "hra" saturácia. Posledných 11 rokov fotografuje výhradne na techniku Fujifilm.