Kabinet audiovizuálnych divadelných umení (KADU) pozýva všetkých divadelníkov, filmárov a priaznivcov kultúry na panelovú diskusiu v rámci trojdňového seminára s témou ,,Medzi filmom a divadlom".

TÉMA A HOSTIA
Panelová diskusia sa bude venovať otázkam spätým s existenciou divadla v čase pandémie a jej právno-ekonomickým dopadom na umeleckú sféru. V divadelnom kontexte sa budú diskutujúce hosťky a hosť snažiť formulovať možné východiská, hľadať spôsoby ako dotknutým osobám a inštitúciám pomôcť. Taktiež bude témou prístup ku pandémii na Slovensku a naopak v zahraničí. Diskusiu vedie divadelná teoretička Silvia Hroncová a hosťami sú český novinár a filozof Peter Fischer, choreografka a režisérka Petra Fornayová, dramaturgička a riaditeľka festivalu Divadelná Nitra Darina Kárová, producentka a politička Zora Jaurová a dramaturgička a riaditeľka festivalu Dotyky a spojenia Monika Michnová.

AKO SLEDOVAŤ
Diskusia bude naživo streamovaná z Kina Lumiére, stačí sledovať FB stránku KADU (organizátora eventu), kde bude prebiehať online.

AKO DISKUTOVAŤ
Odporúčame si pred diskusiou stiahnuť aplikáciu Slido, cez ktorú bude možné klásť otázky hosťom.

Sledovanie diskusie je zdarma.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavným partnerom podujatia je Slovenský filmový ústav a mediálnymi partnermi sú RTVS a Rádio_FM.

>> Pozrite si kompletný program KADU: Medzi Divadlom a Filmom <<

Na obrázku môže byť text