Čo robiť, ak ste dlhodobo nezamestnaný a v banke nemáte ani cent? Pošlite na seba daňovú kontrolu!

Takáto stratégia sa môže zdať absurdná – prečo by mali úrady kontrolovať niekoho, kto nič nemá? No napriek tomu práve takúto taktiku použije hlavný hrdina hry François Pignon, aby sa vymotal zo svojej nie práve priaznivej životnej situácie. Prišiel o prácu, je chudobný, osamelý a nikto oňho nejaví záujem. Priatelia sa mu vyhýbajú, ženy si ho nevšímajú, bývalá manželka a deti na neho už dávno zabudli. Stačí však naznačiť, že má niekde na offshore kontách obrovský majetok a začnú sa oňho zaujímať úplne všetci...

Nie je dôležité, či ste skutočne bohatý, stačí, keď si to o vás ostatní myslia.

Francis Veber je výnimočný francúzsky filmár a divadelník. Ako režisér sa podpísal pod mnohé úspešné filmy ako napríklad Hračka, Kopyto alebo Blbec na večeru. Podľa jeho scenárov vzniklo veľa slávnych francúzskych komédií: Veľký blondín s čiernou topánkou, Muž z Acapulca, Klietka bláznov, Bezva finta a mnohé ďalšie. S úspechom tvorí aj pre divadlo. Hra Cher Trésor je zatiaľ jeho poslednou. 

V inscenácii režiséra Juraja Bielika opäť zahviezdi obľúbený herec trnavského publika Peter Trník, ktorého poznáte ako Bernarda z Troch letušiek v Paríži alebo Truffaldina zo Sluhu dvoch pánov.

Premiéra: 15.2.2019
Trvanie: 2 h 30 min s prestávkou


Autor: Francis Veber
Preklad: Lýdia Magerčiaková
Réžia: Juraj Bielik
Dramaturgia: Miriam Kičinová
Scéna: Zuza Havranová
Kostýmy: Katarína Holková
Hudba: Juraj Bielik

Osoby a obsadenie
Pignon - Peter Trník a. h.
Maurin - Tomáš Mosný
Toulouse - Tomáš Vravník
Christine - Petra Blesáková
Marie - Tatiana Kulíšková
Olga - Silvia Soldanová
Jonville - Tibor Vokoun