30. medzinárodný filmový festival FEBIOFEST Bratislava 2023
(15. – 19. marec)

➕ Premiéry aj jedinečné uvedenia ➕ Film so živým hudobným sprievodom ➕ Delegácie slovenských aj zahraničných tvorcov ➕ Diskusie ➕ Industry program ➕ Filmový kabinet deťom ➕ a mnoho viac

Zdroj: febiofest.sk
➕ ZAOSTRENÉ NA DOBRÝ FILM.

Vica Kerekes, Martin Huba, Dmytro Sucholytkyj-Sobčuk i premietanie so živou hudbou. Do kín mieri 30. medzinárodný filmový festival FEBIOFEST Bratislava 2023.

Na aktuálnom programe 30. ročníka MFF Febiofest sa pracuje - zatiaľ si prečítajte Tlačovú správu a čoskoro vám prinesieme viac informácií.

Sledujte FB Febiofest SK, aby Vám nič neuniklo!

Súčasťou Medzinárodného filmového festivalu Febiofest Bratislava je opäť aj medzinárodné vzdelávacie a networkingové podujatie Visegrad Film Forum združujúce filmových študentov a profesionálov. 


Medzinárodný filmový festival Febiofest Bratislava

Festival je organizovaný Asociáciou slovenských filmových klubov – ASFK. ASFK združuje viac než 50 kín a filmových klubov po celom Slovensku a patrí medzi najdôležitejšie slovenské distribučné spoločnosti zamerané na artové snímky. Od vzniku je ASFK jednou z prvých volieb pre väčšinu slovenských filmárov na distribúciu ich filmov. Hlavným spoluorganizátorom festivalu je Slovenský filmový ústav. Festival vo svojom vzniku bol zameraný na lokálne snímky, neskôr sa viac otvoril ako európskym titulom a tvorcom, tak svetovému kinu.

Medzinárodný filmový festival Febiofest bol založený v roku 1993. Cieľom festivalu je nielen priniesť publiku súčasné a archívne snímky, domáce či zahraničné ale zároveň podporovať distribúciu, vývoj a produkciu nových filmov. Hlavná časť festivalu sa odohráva v Bratislave a výber filmov je následne premietaný aj v ďalších kinách po Slovensku, čím sa otvára cesta alternatívnej distribúcii.