Chcete zažiť niečo naozaj unikátne? Príďte as pozrieť už na 9.ročník divadelného medzinárodného site-specific festivalu DIVNÉ VECI!

Festival sa odohráva na netradičných miestach Trenčína a Starej Turej. Už niekoľko dní pred oficiálnym štartom umelci tvoria svoje performancie priamo v priestoroch rôznych lokácií. Každý rok nás prekvapia novými miestami, ktoré posúvajú hranice umenia.

Tento rok do Trenčína príde tvoriť nemecký choreograf, filmový tvorca a tanečník Sascha Engel s multimediálnou performanciou z Izraela, slovenskí umelci v réžií Michala Vajdičku, herci Štefan Martinovič, Monika Šagátová, Monika Haasová, Peter Kadlečík, Andrej Šoltés, maďarsko- slovenské TRIO OLGA, pražská hudobná zostava Nina Rosa, alebo slovenská zostava Lucia Lužinská, Michal Bugala, Ján Kružliak Tono Popovič a ďaľší...

V Starej Turej sa predstaví monodráma Olgy Belešovej, hudobný koncert skupiny Akustika, alebo divadlo pre deti  Zkufravon. Ak ste už na festivale boli, poznáte jedinečnú atmosféru a dobrodružstvá, ktoré vás čakajú. Ak ste na festivali ešte neboli, nenechajte si ujsť tento site-specific zážitok!

Festival DIVNÉ VECI je určený pre všetky vekové kategórie a pozýva všetkých divákov do „nedivadelných“ priestorov. Príďte zažiť umenie na nečakaných miestach a rozšírte svoju predstavivosť! Pozrite si aj náš Youtube kanál s videami z predchádzajúcich rokov.

Nechajte sa uniesť festivalom DIVNÉ VECI!