Súbor piesní a tancov ŚLĄSK a Slovenský ľudový umelecký kolektív (SĽUK) sa predstavia v spoločnom galaprograme v rámci projektu FOLK_Like it.

ŚLĄSK predstaví svoj program "Prichádza Poľsko", ktorý je jeho reprezentatívnym programom. ŚLĄSK sa na javisku objaví v plnej kráse ľudových krojov, v repertoári najkrajších národných piesní a tancov. Veľkú časť programu tvoria skladby alebo hudobné úpravy Stanisława Hadynu a choreografia Elwiry Kamińskej, spoluzakladateľky súboru ŚLĄSK. Na repertoári upravenom špeciálne pre projekt "Folk. Like it!", súbor zhromaždil kolekciu piesní a tancov, ktoré už takmer 70 rokov vytvárajú medzinárodnú umeleckú značku ŚLĄSK.

SĽUK pripravil pre tento spoločný projekt výber svojich najúspešnejších choreografií posledného obdobia. Predstavuje krásu tradičného ľudového umenia v umeleckom spracovaní choreografov a skladateľov a v špičkovom prevedení profesionálneho tanečného súboru, ľudovej hudby a ženskej speváckej skupiny. Pestrá mozaika tancov a piesní z celého Slovenska zaručuje nezabudnuteľný divácky zážitok.

Dĺžka: 120 min.