Objavujte pestrosť zvukov a harmónií, spoznajte históriu a zvuky tradičných etnických nástrojov rôznych kultúr a vzdialených hudobných svetov. Komentovaná prehliadka s interakciou účastníkov. Návštevníkom sú nástroje k dispozícií v rámci otváracích hodín.

Pre rezerváciu termínu kontaktujte: hudobneatrium@svkbb.eu  048/4710744

Tento projekt je realizovaný vďaka finančnej podpore Nadácie SPP.


Prostredníctvom prezentácie jednotlivých nástrojov sa záujemcovia pútavou formou oboznámia s ich pôvodom, spoznajú históriu a zvuky tradičných etnických nástrojov rôznych kultúr a vzdialených hudobných svetov, ako aj ich uplatnenie v rôznych oblastiach hudobných žánrov. Nástroje sú určené širokej škále návštevníkov, hudobníkom i laikom. Vhodné nielen pre študentov hudobných a pedagogických odborov ako špeciálny študijný materiál, ale aj pre širokú verejnosť, pre ktorú je hudba a pestrosť rôznych kultúr záujmom a inšpiráciou.

Návštevníci Hudobného átria sa môžu tešiť na tureckú darbuku, egyptský doumbek, indickú tanpuru, africkú sansulu,  jazýčkový oceľový bubon tank drum, drevený štrbinový bubon Tinka Tong, cajon, šamanský bubon, congá, ako aj ukulele a ďalšie nástroje. Súčasťou prehliadky budú aj  drobné perkusie, ako napríklad oceľové agogo, drevené kokiriko, maracas cabala, cajita, bronzové činelky, himalájske spievajúce misky a ďalšie. Nástroje zaujmú tvarom, zvukom, materiálom, špeciálnou hrou a sú aj pastvou pre oči.

Navštívte Hudobné átrium a príďte sa nadchnúť touto netradičnou ponukou.


Otváracie hodiny:

Hudobné átrium ŠVK, Lazovná 9, Banská Bystrica - hudobneatrium@svkbb.eu  048/4710744

október – máj

  • pondelok – piatok 10.00 – 17.00 h
    obedná prestávka 12.30 – 13.00 h

jún – september

  • pondelok – utorok 10.00 – 16.00 h
  • streda 10.00 – 18.00 h
  • štvrtok – piatok 10.00 – 16.00 h
    obedná prestávka 12.30 – 13.00 h