Košice sa počas dvoch májových dní premenia na rozprávkové mesto.

26. a 27.5. sa stanú dejiskom veľkolepej divadelnej show s názvom Imaginácie - kúzelný majáles. Čarovným príbehom rozohrajú Mestský park aj Hlavnú ulicu. Po oba večery sa diváci akoby šibnutím zázračnej paličky prenesú späť v čase a ocitnú sa v prvej polovici 20teho storočia. V dobe, keď sa zovšadiaľ ozývali tóny swingu a po košickom korze sa prechádzali elegantné páry.

Zdroj: Imaginácie

Divadelná a vizuálna show sa začne po 19.00 na Hlavnej ulici pri Immaculate dobovým Majálesom.

Košičania, diváci – Vy všetci sa môžete stať ich súčasťou ! Vráťte sa na chvíľu do histórie, prejdite sa po košickom korze v elegantných šatách, so slnečníkom či slameným klobúkom, dajte si šálku kávy v dobovej historickej električke... 

A uvítajte spolu s mažoretkami výnimočných hostí až z Nového sveta.

Zdroj: staromestskedivadlo.sk

Druhá časť predstavenia sa odohrá v Mestskom parku po zotmení ( cca 21,00) kde sa budú diváci spolu s účinkujúcimi presúvať po jednotlivých častiach parku. Dokopy ich čaká 7 hracích plôch a veľkých obrazov.

Príbeh je opäť rozprávkový, kde dobro víťazí nad zlom, no ambíciou je aj apelovať na súčasné dianie vo svete. ECO téma sa dotýka nás všetkých.

Na Imagináciách sa predstavia už známi a obľúbení artisti z českého umeleckého zoskupenia V.O.S.A. ( budú lietať, krotiť ohne a predvádzať nádherné akrobacie), súbor David Fekete z Maďarska, Ariadna aj talianske duo so svojím originálnym vystúpením. Do tvorivého teamu pribudol ďalší svetový artista Martin Sák, ktorý už roky účinkuje v známych produkciách pod hlavičkou Cirque de Soleil a je zároveň skúsený choreograf. Naši východniari , laureáti tanečných a športových súťaží: UNO Star, Mažoretky MK Diaz, Akro gymnastika... sa v projekte predstavia po prvýkrát. Žonglérske duo Mavakanza, ktoré malo minulý rok na Imagináciách premiéru, bude divákov sprevádzať celým príbehom. Aj Nautilus, ryby, vtáky, kvety – všetko, čo k rozprávkovej téme patrí. A samozrejme: úžasná hudba, krásny spev , očarujúce kostýmy a masky a jedinečná atmosféra.
Večery, keď Košice nespia , ale snívajú....

Tešíme sa na Vás všetkých, ktorí veríte v šťastné konce a chcete si aspoň na chvíľu oddýchnuť od bežných problémov a starostí... Takže poďte (sa) hrať spolu s nami ????


Ochutnávka imaginácii prebehne: