Milí návštevníci, po letnej prestávke sa opäť môžete tešiť na interaktívno-náučné predstavenia Divadla Neon v expozíciách Slovenského technického múzea na Hlavnej ulici v Košiciach. Programy plné poučenia a zábavy sú určené pre deti v predškolskom veku. 

Tešíme sa na Vás: 

  • 24.9. - 15.00 hod.│Vesmírne dobrodružstvo
  • 08.10.-15.00 hod.│Permoníkové dobrodružstvo
  • 29.10.-15.00 hod.│Príbeh telefónu
  • 12.11.-15.00 hod.│Elektrické dobrodružstvo
  • 26.11.-15.00 hod.│Vesmírne dobrodružstvo
  • 10.12.-15.00 hod.│Vesmírne dobrodružstvo
  • 17.12.-15.00 hod. │Vesmírne dobrodružstvo

PERMONÍKOVÉ DOBRODRUŽSTVA
Spoločne s permoníkom a jeho pomocníkom kanárikom Jurajom sa pozrieme do podzemia a odhalíme tajomstvá baníctva veku primeranou formou. Predstavenie je kombináciou predstavenia a zážitkovej hodiny. Permoník predstaví ako funguje baňa, odohrá zaujímavé príbehy zo života baníkov a deti si v improvizovanom priestore, vyskúšajú riešenie základných baníckych situácii.

ELEKTRICKÉ DOBRODRUŽSTVO
Malá Zuzka spolu s deťmi zábavnou formou predstaví ako funguje elektrický prúd. Malých divákov akčne zapája do svojho "obvodu" nielen otázkami ale aj po- hybovo, keď sa stanú súčasťou systému, ktorý dopraví elektrinu až k nám do domácnosti.

VESMÍRNE DOBROBRUŽSTVO
S mimozenšťanom a Katkou sa pozrieme na všetky planéty našej galaxie vrátane Slnka. Vysvetlíme si aj jednotlivé fázy mesiaca a pohyb planét. Na priblíženie modelu slnečnej sústavy a výzoru jednotlivých planét a ich štruk- túry v predstavení používame hologramy.

PRÍBEH TELEFÓNU
Babička, analógový telefón, vysvetľuje svojmu vnukovi smartfónu ako vznikla telekomuniká- cia. Príbeh veku primeranou formou vysvetlí pokrok v telekomunikačnom odvetví a priblíži ho malému divákovi.