Deväťdesiate roky, malomestské sídlisko. Detstvá, dospievania, starnutia, rozbité kolená, susedia, krčmy, školy, malomestské životy a jedna Babička. Je tu piata kniha Ivany Gibovej!

Pozývame vás na diskusiu a prezentáciu knihy Ivany Gibovej Babička© v stredu 6.12. od 18:00 do košického Artfora na Hlavnú ul.

Večer moderuje spisovateľ a publicista Milo Janáč.

Ivana Gibová vyštudovala odbor Slovenský jazyk a literatúra na FF PU. Debutovala zbierkou poviedok Usadenina (2013), ktorá ako rukopis vyhrala v súťaži Debut 2011 a po vydaní zvíťazila v ankete Debut roka. Niektoré poviedky z knihy Usadenina boli preložené do nemčiny, angličtiny, srbčiny, hindi. Novela Bordeline (2014) sa stala predlohou pre rovnomennú inscenáciu divadla Stoka a pražského divadla Nekroteatro. V roku 2016 vydala knihu Barbora, boch & katarzia, ktorá bola nominovaná na cenu Anasoft litera 2017; získala cenu René Anasoft litera gymnazistov a bola nominovaná na Cenu Jána Johanidesa za najlepšiu prozaickú knihu autora do 35 rokov. Text v preklade do českého jazyka pod názvom Barbora, buch a katarze (2018) vydalo vydavateľstvo Protimluv, v preklade do nemeckého jazyka vydavateľstvo Drava pod názvom Barbora, Himmelherrgott & Katharsis. Preklady častí z knihy boli publikované časopisecky v Maďarsku a dramatizované v rozhlase Slovinsku. V roku 2020 vyšla komixovo-poviedková kniha Eklektik Bastard, ktorá bola nominovaná na cenu Anasoft litera, získala cenu Panta rhei awards a Cenu Tatrabanky. Bola preložená do českého jazyka a vydaná nakladateľstvom Argo v roku 2022.

Tešíme sa na vás v kníhkupectve📚