Otvorenie novej koncertnej sezóny v Záhrade má vždy špecifický charakter. Minulý rok sme mohli počuť lutnový recitál, rok 2023 hudobne otvorí rap. Prvý koncert roka v Záhrade bude patriť novinke na slovenskej hudobnej scéne - KKR!

KKR je nový hudobný projekt, ktorý tvoria raper Lyrik H, známy hlavne z kapely Modré Hory a hudobný producent Rentip, na koncertoch ich dopĺňa bubeník Luboš Ežo Ambrózai.

Dvojica sa stretla v lete roku 2021, kedy si vyskúšali spoluprácu na “šuflíkovom” tracku od Rentipa a recyklovaných rýmoch Lyrika. Výsledok sa im páčil natoľko, že sa rozhodli spolu spraviť regulérny album s originálnou hudbou a novými témami. Album vydalo občianske združenie Diverzita na svojom labely DiveZvery koncom minulého roka. Kapela sa vďaka tomu ocitla aj v longlistoch RadioHeadAwards, kde za nich môžete hlasovať hneď v niekoľkých kategóriách. 

"KKR je svieža ingrediencia v guláši slovenskej populárnej hudby, na pomedzí industriálnej elektroniky a metafyzického, angažovaného rapu. Poslucháčov si nájde medzi tými, ktorí skúmajú realitu z nevšedných uhlov a tými, ktorí ocenia hip-hopový beat, na ktorý čakáme od pádu berlínskeho múru," zamýšľa sa šéf labelu DiveZvery Michal Tőzsér.

"Táto spolupráca ma nesmierne bavila. Album sme nahrali v rekordnom čase. Vyzerá to na The beginning of a beautiful friendship," hovorí Lyrik. "Je to moja prvá práca pre hip-hopový hudobný projekt, doteraz som sa vlnil na frekvenciách noisu a industriálu. Dúfam, že to bude na skladbách KKR počuť," dodáva Rentip.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.