Vyhľadať podujatie
events/2020/06/admid0000/images/n.jpg

NITZER EBB (UK)

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
Ak ste pred rokmi mali radi elektronický zvuk Depeche Mode, no kapela sa vám zdala príliš romantická, riešenie existovalo. Volalo sa Nitzer Ebb.

V Anglicku začiatkom osemdesiatych rokov vznikli okrem iného dve pozoruhodné kapely. Depeche Mode a Nitzer Ebb. Obidve vydávali svoje albumy vo vydavateľstve Mute Records, obidve hrali hudbu postavenú na elektronike, piesne obidvoch možno počúvať, no dá sa na ne aj tancovať. Kým Depeche Mode už viac ako tridsať rokov – a stále veľmi dobre – hrajú svoju hudbu plnú melanchólie, romantiky a pátosu, Nitzer Ebb sú hudobne jednoduchší a oveľa tvrdší. Trio z anglického Essexu malo svoje vrcholné obdobie na prelome osemdesiatych a deväťdesiatych rokov minulého storočia. V rokoch 1987 až 1991 vydali štyri albumy, pričom sa za ten čas mierne posunuli od tvrdých basových bítov smerom k rockovej expresívnosti. Nitzer Ebb – milovaní a nenávidení, so skvelým imidžom, ktorému v časoch ich najväčšej slávy podľahli mnohí.

Terminal State (SK)
Terminal State je UG stálica slovenskej elektronickej scény. V Tabačke vystúpili uz niekoľkokrát v rámci Gathering. Momentálne však vystupujú skôr na zahraničných pódiách na nemeckých festivaloch. Nenechajte si újsť príležitosť vidiet pravdepodobne jediný koncert na Slovensku.

Vstup: 24€ / 28€ / Veľká sála │>> KÚPIŤ VSTUPENKU <<

FACEBOOK EVENT

www.tabacka.sk│FB: Tabačka Kulturfabrik