HAYDN – RICHTER – STAMIC / online koncert
Mimoriadne koncerty │18.02.2021│Online + TelKE │19:00

Štátna filharmónia Košice
Vojtěch SPURNÝ, 
dirigent, čembalo

Február v Štátnej filharmónii Košice pokračuje druhým online koncertom v komornom duchu:HAYDN – RICHTER – STAMIC. Odznievo štvrtok 18. 2. o 19:00 na facebookových stránkach Štátnej filharmónie Košice a TV TelKE. Dirigent a sólista, významný český hudobník Vojtěch Spurný, povedie orchester ŠfK od čembala.

Na otázku, čo si poslucháči odnesú z koncertu HAYDN – RICHTER – STAMIC, odpovedá Vojtěch Spurný: „Myslím, že tých aspektov je viac. Jednak je to pre bežných návštevníkov košickej filharmónie dosť výnimočná príležitosť počuť hráčov v komornom obsadení a naviac s dirigujúcim čembalistom. Práve preto to bude mať povahu komornej hudby. Zároveň je to repertoár, čo ŠfK bežne nehrá, a už to by malo byť atraktívne pre publikum, a zároveň aj pre hudobníkov. Pretože si vyskúšajú niečo, čo počas sezóny bežne nerobia. Aspekt poslucháčsky je ten, že všetky skladby sú úžasné v jednom smere – uspokoja absolútneho znalca i odborníka a na druhej strane sú bez akéhokoľvek ďalšieho vysvetlenia prístupné pre úplného laika. A to je znakom skutočného umenia.“

Program:
Joseph Haydn: Scherzando č. 2 C dur Hob. II:3
František Xaver Richter: Čembalový koncert e mol
J. Haydn: Scherzando č .1 F dur Hob. II:33
Jan Václav Stamic: „Sinfonia pastorale“ D dur, op. 4 č. 2


Druhým februárovým streamom bude koncert HAYDN – RICHTER – STAMIC pod vedením českého dirigenta a zároveň čembalistu Vojtěcha Spurného. V online priestore odznie 18. 2.

Online na facebookových stránkach Štátnej filharmónie Košice a TV TelKE. Vstup voľný.

Celý febuárový online program Šfk nájdete tu: https://kamdomesta.sk/pr/270118