Vyhľadať podujatie

Ellegance - tanečné štúdio

Južná trieda 48
040 01 Košice
Slovensko

www.tkellegance.sk
info@tkellegance.sk
+421 915 949 727O nás


Hlavným cieľom Tanečného Štúdia Ellegance Košice je rozvíjanie všetkých foriem spoločenského tanca a  tanečného športu určeného pre všetkých záujemcov bez ohľadu na vek a pohlavie. 

Sprístupniť a priblížiť spoločenské správanie a spoločenský tanec ľuďom rôznych vekových kategórií, no najmä vyvinúť talent a potenciál malých detí a dať im možnosť byť "úspešný.“


Občianske združenie TK Ellegance Košice vzniklo aj za účelom realizácie športových a rehabilitačných aktivít pre ľudí s telesným postihnutím – vozíčkarov. Špecializuje sa na integrovanú paraolympijskú disciplínu – tanečný šport na vozíčku (súťažný spoločenský tanec na vozíčku), pri ktorej dochádza k priamej integrácii tým, že jeden z tanečných partnerov je na vozíčku a druhý je zdravý – chodiaci. Sme prvým občianskym združením na východnom Slovensku, ktoré sa venuje tomuto druhu športu.

Tanečné štúdio Ellegance vzniklo v júni 2007. Svoju činnosť sme začínali na viacerých tanečných sálach. Našou prvou tanečnou sálou sa stal Kultúrny dom v Šebastovciach, neskôr sa k nej pridalo Centrum voľného času Pauzička na sídlisku KVP, Átrium klub v Zuzkinom parku a tanečná sála na Jedlíkovej ulici. Dva roky sa náš tréningový proces odohrával na týchto štyroch sálach.


17.1.2010 sa konalo oficiálne otvorenie nových priestorov Tanečného Štúdia Ellegance. Podarilo sa nám otvoriť najmodernejšie a najvyspelejšie priestory pre ľudí milujúcich tanec, ktoré vytvorili nový priestor pre rozvoj spoločenského tanca v Košiciach. Veľmi pekne ďakujeme všetkým, ktorí prispeli a pomohli nám zrealizovať náš sen!

Všetci ste u nás srdečne vítaní.

Program

Žiadne udalosti pre kategóriu