Vyhľadať podujatie
events/2020/09/admid0000/images/118575396_630276971200633_7874695539441210302_o.jpg

VAWA "HAPPY FEET"

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
Cvičenie nielen pre zdravé nôžky od 4 - 6 rokov
Skupinové cvičenie plné radosti z pohybu „veselé nôžky“ pre deti od 4 rokov, zamerané na zdravý vývin chodidla (prevencia plochonožia, vpadnutých vbočených členkov, špičkovania s následným skrátením Achillových šliach, vytáčania špičiek pri chôdzi von...) , posilnenie chrbtových svalov a získania pružnosti tela.

KEDY?
stredy od 17.00 – 17.45 hod.

Prihlasovanie cez formulár:
https://forms.gle/NDrfuDxDBHyQdKv78

KDE?
Vo VAWA centrum ,Kukučínova 2, budova Bravo, 3.poschodie vľavo, Kasárne/Kulturpark. Parkovanie možné v podzemných garážach.

Prosím oznámiť svoju neúčasť najneskôr deň vopred do 18.00 hod., emailom: vawacentrum@gmail.com, alebo telefonicky 0905 965 290.
Minimálny počet pre začatie lekcie sú 4 osoby.

Prineste deťom voľné, pohodlné oblečenie. Cvičíme naboso.

Príspevok jednorázovo 5 eur, v prípade súrodencov je zľava na druhé dieťa 50% - teda spolu 7,50 Eur. Permanentka na 5 týždňov je za 25 Eur, v prípade súrodencov je to 37 Eur. Prosíme kliknúť 5x za sebou dátum lekcie naraz pri ich výbere (viď políčko nižšie). Pri jej kúpe máte istotu rezervácie miesta, bez inak nutného online prihlasovania na každú hodinu. Ako BONUS ponúkame pri nútenom pozastavení cvičení (pri zhoršenej epidemiologickej situácii) zapožičanie vawa boardu domov. Permanentka má platnosť 3 mesiace od zakúpenia. Vstupy vám budú odrátané na mieste po cvičení, prípadne po neodhlásení sa a neprítomnosti max., deň vopred do 18.00.

Príspevok zahŕňajúci lektora, pomôcky , priestor je možný s platbou na mieste. V prípade, že máte záujem o platbu na účet váš príspevok pre podporu OZ Život v rovnováhe prosíme zaslať tu: Bankové spojenie: Fio banka, a. s., SWIFT/BIC: FIOZSKBAXXX, Kód banky: 8330
IBAN: SK39 8330 0000 0027 0156 5791

Prineste prosím deťom voľné, pohodlné oblečenie, pitie. Cvičíme naboso, prípadne v protišmykových ponožkách alebo cvičkách.

Dôležité info na mobile 0905965290 u lektorky MVDr. Evy Tracíkovej, PhD.

Teším sa na Vás pri hravom, ale za to zdravom cvičení

Čo je to za cvičenie?
„Balančno – stabilizačno“ - zábavný tréning ušitý na mieru pre drobcov. Výsledkom bude lepšia koordinácia pohybu, ako aj spevnenie jadra tela, tzv. CORE. Deti získajú lepšiu stabilitu, obratnosť, silu, podporíme svalstvo klenby chodidielka a pritom si urobíme krajší a zábavnejší deň prirodzeným hravým spôsobom. Navyše hojdanie je považované za upokojujúce, relaxačné, čím môže prispieť aj k úprave spánkového rytmu.

Na čo je VAWA "happy feet" vlastne dobré?
Využitím základnej pomôcky tréningu VAWA a nielen tej cielime na:
  • aktiváciu hlbokého stabilizačného systému trupu, stredu tela – CORE
  • stimuláciu chodidla, pričom správnym cvičením podporíme klenbu a funkčnosť chodidla
  • podporu senzoriky, vestibulárneho systému, zmyslu pre rovnováhu, stabilitu a otváranie schopnosti vnímania vlastného tela v priestore

Zábavne a hravo si zlepšíme kondíciu a posilníme celkový svalový tonus nenásilnou formou pomocou hojdania sa aj vo dvojici. Využijeme rôzne stupne posilňovania tela v závislosti od intenzity hojdania a výberu labilnej alebo stabilnej plochy Vawy.

Precvičujeme:
  • jemnú motoriku - úchopy, hádzanie , kotúľanie
  • reakčné schopnosti - pomocou hier, opakujeme a napodobujeme

Rozvíjame:
  • orientáciu v priestore lezieme, prekračujeme, hráme sa v páre i v skupine
  • chôdzu, beh - s pomôckami, cez prekážky
  • sebadôveru - pomocou pohybových hier
"Tak poď nechať vznášať svoje telo a myseľ na vlne fantázie a nekonečnej radosti z pohybu"

FACEBOOK EVENT