Jediný drezinový ovál na Slovensku

Otvorené DENNE počas prevádzky detskej železnice

O drezinovom ovále

Nápad vybudovať nezávislý a samostatne prevádzkovaný Prvý drezinový ovál na Slovensku skrsol v našich hlavách ešte v roku 2020. Vyhrnuli sme si rukávy a s nadšením sa pustili do práce a podali žiadosť o dotáciu z grantovej schémy TERRA INCOGNITA KOŠICKÉHO SAMOSPRÁVNEHO KRAJA. Na druhý pokus to vyšlo. Z dotácie vo výške 42 387 EUR, doplnenej spoluúčasťou vo výške minimálne 5 000 €, ktorú sme niekoľkonásobne navýšili :-), sme vybudovali uzavretý koľajový okruh s rozlohou takmer 300 m a rozchodom 600 mm.

„Vybudovanie drezinoveho oválu vhodne zapadne do existujúcej turistickej infraštruktúry Čermeľského údolia, kde už 65 rokov premáva unikátna historická úzkorozchodná železnica s najstarším funkčným parným rušňom v EU! Ovál bude maximálne ekologický, energeticky nezávislý, podporujúci ekoturizmus s vysokou pridanou hodnotou rekreácie a pohybu ľudí na zdravom vzduchu.,“ opísal prínosy projektu riaditeľ detskej železnice Ľubomír Lehotský.

Atraktívne a bezpečné dreziny budú na východe Slovenska úplne novou atrakciou a vhodne doplnia infraštruktúru ekoturizmu v Košickom kraji. Dreziny sú v súčasnoti moderným turistickým trendom v celej Európe a tak sa k nemu naplno od tohto leta pridá aj Slovensko.

CENNÍK / 1 osoba
- 1 okruh: 1 €
- 3 okruhy: 2 €
- 5 okruhov: 3 €
- 10 okruhov: 5 €

Platba na mieste (len hotovosť)
Drezina je určená pre 4 osoby
DIEŤA DO 6 ROKOV BEZPLATNE