Rozprávka o vesmírnom putovaní Malého princa si získa srdcia malých i veľkých.

Nesmrteľný príbeh o stretnutí pilota a Malého princa v rozľahlej púšti si od svojho vzniku získal srdcia miliónov ľudí po celom svete.

Malý princ, úprimná a krehká bytosť, k nám prichádza zo vzdialených svetov, aby nám vyjavil svoje tajomstvá. Prostredníctvom prostej detskej optiky nám ukazuje základné životné hodnoty a pomáha nám spoznať veci, ktoré je možné vidieť iba srdcom. Malý princ sa jedného dňa rozhodne opustiť svoju planétu a vydá sa na dobrodružnú cestu po vesmíre. Spoznáva nové planéty a nových ľudí, ktorým vôbec rozumie. Správajú sa totiž príliš „dospelo“. Počas pobytu na planéte Zem spozná priateľské zvieratá, ale aj Pilota, ktorý stroskotal na púšti a stane sa svedkom jeho úžasného rozprávania. Antoine de Saint-Exupéry napísal príbeh plný hlbokých myšlienok a magických alegórií, ktorý popisuje zvláštny kontrast medzi detstvom a dospelosťou. Rozprávka v réžii talentovaného bábkorežiséra Petra Palika ponúka výnimočný estetický zážitok pre všetky generácie.

Inscenácia je určená pre deti od 9 rokov.

Premiéra: 18.6.2016
Trvanie: 2 h s prestávkou


Antoine Marie Roger de Saint-Exupéry (1900 -1944 ), bol francúzsky spisovateľ a letec. Mnohí ho považovali i za filozofa. Medzi jeho najznámejšie diela patria Pošta na juh, Nočný let, Zem ľudíCitadela alebo Malý princ.
           
Pochádzal zo starej šľachtickej rodiny a ako štvorročný stratil otca. Matka sa snažila, aby deti mali šťastné detstvo, preto trávili časť roka na rodinnom zámku Saint-Maurice-de-Remens. V detstve mu hovorili „Kráľ Slniečko“, pre jeho modré oči a blond vlasy. Jeho detská podoba nápadne pripomína podobizeň Malého princa, ktorú sám nakreslil. Už ako dieťa inklinoval k technike a vynálezom, ale lákala ho i poézia. Jeho veľkým snom bolo lietanie. Počas vojenskej služby si urobil pilotský kurz a neskôr sa stal pilotom poštovej spoločnosti. Ako pilot sa uplatni aj v II. svetovej vojne. V roku 1943 vyšiel  jeho List rukojemníkovi, kde v súvislosti s vojnou vyjadruje Antoine svoju vieru v duchovné hodnoty ľudstva, odsudzuje predsudky a proti rasizmu stavia úctu k človeku. V tomto roku vyšla tiež úžasná filozofická rozprávka Malý princ. Vo svojich dielach čerpal z vlastných životných osudov. Koncom júla 1944 zahynul pri havárií lietadla.


Preklad a dramatizácia: Peter Palik
Dramaturgia: Martin Geišberg
Scéna a kostýmy: Eva Farkašová
Hudba: Martin Geišberg a Daniel Špiner
Pohybová spolupráca: Ivica Liszkayová
Svetelný dizajn: Juraj Jakabčin 
Réžia: Peter Palik  

Účinkujú:  Tomáš Vravník, Tomáš Mosný, Miroslav Beňuš, Branislav Mosný a.h., Silvia Holečková, Kristína Tóthová, Alena Vojteková a.h.