Príbeh romantickej lásky dvoch generácií s najslávnejšími piesňami skupiny ABBA.

Muzikál MAMMA MIA! predstavuje celosvetový divadelný fenomén a obrovský divácky úspech. Každý deň sa po celej zemeguli odohrá minimálne sedem predstavení - a to najmenej na troch kontinentoch. MAMMA MIA! obsahuje všetky nesmrteľné hudobné hity skupiny ABBA, ktoré sú umne prepojené s dojímavým a vtipným dejom: dvadsaťročná Sophia, v snahe zistiť, kto je jej otcom, oživí minulosť svojej mladej slobodnej matky Donny. A to všetko je rámcované krásami čarovného gréckeho ostrova. Slnko, more a láska!

Príbeh romantickej lásky dvoch generácií.

Od premiéry v Londýne (v roku 1999) a na Broadwayi (v roku 2001) sa muzikál MAMMA MIA! hrá v dvadsiatich dvoch jazykoch a žne úspechy až po Čínu!
Diváci sa všade na svete vynikajúco zabávajú. Smejú sa na vtipných situáciách, plačú pri dojímavých scénach. Nechajú sa unášať ľahkosťou plynutia divadelného času, strhnúť prekvapivými zvratmi, rozosmiať komickými gagmi. Známe hudobné čísla sú podporené javiskovo fascinujúcou choreografiou. A to všetko na pozadí malebnej scenérie, doplnené oku lahodiacimi pastelovými kostýmami. Zlatým klincom predstavenia je, samozrejme, finále muzikálu, keď všetci herci spolu s hľadiskom spievajú zmes hitov: Mamma Mia, Dancing Queen a Waterloo. A spoločne tancujú! Hľadisko aj javisko! Takú zábavu diváci ešte nezažili! Dúfame, že si s nami zaspievate aj vy - skvelí a prajní diváci Novej scény! Tešíme sa na vás!

Nečakajte nič viac, ani nič menej - len dvojitú porciu osviežujúcej ZÁBAVY!

MAMMA MIA! sa hrala a hrá vo vyše štyridsiatich krajinách na všetkých kontinentoch a potešila už vyše 56 miliónov divákov na celom svete. A teraz prichádza k nám v slovenskej premiére s originálnymi slovenskými textami od Martina Sarvaša, ktoré vás pobavia, chytia za srdce a ktoré si budete ešte dlho pospevovať!

premiéry: 10. a 11. novembra 2017
dĺžka predstavenia: 180 min. s prestávkou

Autori hudby a textu: Benny Anderson a Björn Ulvaeus
Réžia:  Svetozár SPRUŠANSKÝ
Preklad: Alexandra RUPPELDTOVÁ
Texty piesní:  Martin SARVAŠ
Hudobné naštudovanie a dirigent: Ľubomír DOLNÝ
Zbormajster, korepetície: Iveta WEIS VISKUPOVÁ
Choreografia: Silvia BELÁKOVÁ
Výtvarná supervízia projektu: Alexandra GRUSKOVÁ
Kostýmy a scéna: Diana STRAUSZOVÁ
Asistent režiséra: Marcel Mondočko
Inšpicenti: Dagmar Gucmanová, Marcel Mondočko
Text sleduje: Darina Sečanská

>> Bulletin na stiahnutie <<

Obsadenie a viac na novascena.sk.

----------------------------------

Zdroj fotogalérie: Divadlo Nová Scéna / Foto: Dalibor Krupka