Situačná komédia o štyroch (takmer) pároch, ktoré spojil jeden byt a jeden večer – silvestrovský. Niektorí pozvanie dostali, niektorí ho nepotrebovali a prišli sa so starým rokom rozlúčiť neohlásene. Tyčinky, chlebíčky a prskavky – takto si večer predstavoval hostiteľský pár. Namiesto toho zažívajú sex, drogy a rock'n'roll v slovenskom štýle a v slovenskom paneláku.

„Je to taký spoločný projekt. Celého nášho ansámblu. Nejde o skvost svetovej literatúry, ale je to komédia, ktorá nám v repertoári - aj nám hercom chýbala, a tak sa nejako pasujeme s tým, čo sme si vymysleli. Je to riadny zážitok. Silvester je práve ten čas, kedy si ľudia najviac dovolia. Je tam prítomný alkohol, ktorý spôsobuje uvoľnenie všetkých tých celoročných kríz, ktoré ľudia v sebe držali, a ktoré zrazu vybuchujú na povrch. A potom je to aj o našej slovenskej chorobe, potrebe ostatným niečo dokazovať. Pozývajúci pár chce ostatných presvedčiť o tom, že sa majú dobre – v starom panelákovom byte, kde majú originál Tatramatku z 1987 a nafukovací gauč.” Michal Tomasy, spoluautor a režisér

Michal Tomasy bol členom umeleckého súboru Mestského divadla Žilina od roku 2015 do konca sezóny 2020/2021. Spolupracuje tiež s amatérskymi divadlami f*ACTOR v Liptovskom Petre a Malým divadlom v Palúdzke. Pôsobí ako pedagóg herectva na Súkromnom hudobnom a dramatickom konzervatóriu v Martine.


Dĺžka predstavenia: 90 minút bez prestávky.
Inscenácia obsahuje expresívne výrazy a je vhodná pre divákov od 15 rokov.


Premiéra: 19. 06. 2020

OSOBY A OBSADENIE

Eva: Ada Juhásová
Paťo: Michal Koleják
Hejly: Iveta Pagáčová
Marek: Adam Herich
Monča: Tajna Peršić 
Samo: Ján Dobrík
Laura: Kristína Sihelská
Laura: Barbora Švidraňová
Theo: Michael Vrzala

REALIZAČNÝ TÍM

Dramaturgia: Martin Gazdík
Výprava: Gabriela Paschová
Réžia: Michal Tomasy

BULLETIN
Kliknutím sem si stiahnete bulletin vo formáte PDF