V sobotné doobedie Vám zahráme rozprávku o Psíčkovi a mačičke.
Pripravte si oči aj uši!

Divadelno-improvizačný súbor „Kapor na scéne“ vznikol v roku 2009 v Žiline a stal sa srdcovou záležitosťou troch mladých hercov zo Žiliny (Lukáš Tandara, Jarka Hatiarová, Miška Pastorková).
Trojica sa pravidelne predstavuje na vlastných večeroch divadelnej improvizácie „Impro-kapro“ v Žiline a Bratislave (kde súbor improvizuje na divácke témy) a hráva aj komediálne úpravy Shakespeare-ových tragédií : „Rómeo a Júlia – najtragickejšia komédia všetkých čias“ a „Macbeth“.
V repertoári má už aj vlastné spracovanie „jánošíkovskej tematiky“ s názvom „Jánošík – najhrdinskejšia komédia všetkých Slovákov“.

Zoskupenie „Kapor na scéne“ sa okrem toho aktívne zúčastňuje súťaží v divadelnej improvizácií – Improliga – za posledné roky si mnohokrát „vybojovalo“ 1. miesto (Žilina, Bratislava, Trnava…) a od roku 2009 pravidelne účinkuje so svojimi scénkami na hrade Strečno – či už v rámci strašidelných nočných prehliadok (DES – duchovia, elfovia strečiansky) alebo ako súčasť denných prehliadok hradu počas leta.

Žilinská divadelno-improvizačná trojica „Kapor na scéne“ sa venuje humorným autorským predstaveniam pre všetky vekové kategórie (0-99). Nielen pre tých najmenších (deti MŠ a 1. stupňa ZŠ) sú určené ich originálne zábavno-poučné rozprávky (bránice si ponatriasajú aj prítomní dospelí 
Vo svojich netradičných verziách rozprávok si vtipnou a nenútenou formou s deťmi pripomínajú základné návyky slušného správania, zdravého životného štýlu, dopravnej výchovy a pomáhajú tiež budovať pozitívny vzťah k prírode a zvieratám.
Vysielanie sa uskutoční v sobotu, 27. februára o 10:00 na FB stránke Rosenfeldovho paláca.
Budeme sa tešiť na Vašu online účasť.