Občianske združenie Atrakt Art organizuje otváraciu konferenciu medzinárodného kooperačného projektu NOISS (Norway-Iceland-Slovakia): Nová hudba pre nové publiká, ktorá sa uskutoční online v stredu 14. apríla o 16:00.

NOISS je partnerský projekt rozvoja publika, budovania kapacít a nadnárodnej mobility propagujúci hodnoty tvorivosti, umeleckej slobody a spolupráce v súčasnej avantgardnej hudbe.

Na projekte, ktorý zahŕňa aj radikálne prístupy k rozvoju publika so združením Atrakt Art spolupracujú A4 – Priestor súčasnej kultúry (Bratislava), EQO (Spišský Hrhov), Antalova Music z Nórska a kolektív RASK z Islandu. Výsledkom projektu bude program nových umeleckých spoluprác, koncertov a vystúpení predstavený na festivale súčasnej hudby NEXT v Bratislave , v Spišskom Hrhove, Osle a Reykjavíku.

NOISS tiež prinesie prednáškovo-diskusný program prepájajúci hudbu s relevantnými sociálnymi a kultúrnymi témami a aktivity podporujúce budovanie kapacít partnerov projektu a rozvoj publika v súčasnej hudbe.

Do diskusie, ktorú moderuje Laco Oravec sú zapojení hostia:

  • Slávo Krekovič (Atrakt Art, projekt NOISS – (Nórsko – Island – Slovensko): Nová hudba pro nové publiká)
  • Zuzana Bargerová (Art Cafe, projekt Slovensko-islandská spolupráca pri rozvoji malých kultúrnych centier – SLICE)
  • Ivana Sujová a Erika Paulinská (Fest Anča, projekt Študentské fórum Fest Anča)
  • Michal Ditte (Divadlo Pôtoň, projekt Vzkriesenie zázraku: Vývoj nového modelu umeleckého festivalu na slovenskom vidieku)
  • Barbora Andor Tóthová (Kino Úsmev, projekt Kósy Kino)

Otváracia konferencia prebehne cez aplikáciu Zoom, ktorej detaily pre prihlásenie sú:
Meeting ID: 969 9539 6900
Passcode: 172553