Debatovať s IT špecialistom, jedným zo zakladateľov počítačového undergroundu na Slovensku, Miroslavom Pikusom, bude Juraj Čorba, zodpovedný redaktor edície Skica.
Vynálezy ako sú inteligentné pouličné lampy či odpadkové koše so senzormi majú nepochybne potenciál spraviť naše okolie bezpečnejším, krajším a efektívnejšie spravovaným. Počítačové a telekomunikačné firmy, ktoré ich sebavedomo ponúkajú, si však neuvedomujú, že vhupli do už veľmi rozvinutého umenia a zabehnutého poznania o ľudskom spolužití.
S nasadením týchto technológií v zložitom prostredí miest a obcí totiž súvisia aj rôzne ťažkosti či riziká a ich fungovanie treba chápať v kontexte celej ľudskej spoločnosti.
Na mieste je otázka, či skutočne vieme, čo robíme…
Esej Počítač v meste vyšla vo vydavatlstve Kalligram v edícii Skica. Viac sa o nej dozviete tu: https://www.artforum.sk/katalog/121625/pocitac-v-meste
Tešíme sa na Vás vo štvrtok v kníhkupectve Artforum!
FACEBOOK EVENT ]]>
Portál www.kamdomesta.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné sa prihlásiť vopred.