Kabinet audiovizuálnych divadelných umení (KADU) pozýva všetkých divadelníkov, filmárov a priaznivcov kultúry na prednášku Viery Langerovej - Televízne inscenácie: Koniec formy, začiatok reformy. Sledovanie prednášky je zdarma na www.kino-doma.sk

O PREDNÁŠKE
Prednáška sa venuje podstate a prínosu televíznych inscenácií, a to na základe ukážok z archívu RTVS. Mapuje zrod televíznych inscenácií cez produkciu BBC a slovenské Bratislavské pondelky. Zaujíma sa o ich vplyv na budúcu seriálovú produkciu a hľadá prieniky medzi divadlom a filmom, ktoré pri tomto formáte vznikali. Pomenúva, ako televízne inscenácie formovali pohľad na umelecké hodnoty. Prednáša filmová vedkyňa Viera Langerová.

PREDNÁŠA VIERA LANGEROVÁ
Vyštudovala filmovú a divadelnú vedu na VŠMU, v štúdiách pokračovala na Karlovej Univerzite v Prahe v odbore kulturológia. Pôsobila ako redaktorka viacerých slovenských časopisov (Film a divadlo, Dialóg, Slovenské pohľady, Slovenské listy). Prednášala v Bratislave, Prahe, Talline a Pakistane. Venuje sa ázijskému filmu. V súčasnosti je festivalovou kurátorkou Art Film Fest. Je autorkou monografie Filmový zemepis: kontinentálna Čína, Hongkong, Taiwan (2010) a cestopisu Urdu, Parda, Burka, Pět let v Pákistánu (2011). Ako filmová kurátorka pôsobila aj na MFF Karlovy Vary. Je členkou FIPRESCI, medzinárodnej federácie filmových kritikov.

Premietanie prednášky sa koná v rámci festivalu KADU 2021: Medzi divadlom a filmom.