Človek nepotrebuje žiť v mieri s priateľmi, ale s nepriateľmi. Príbeh významného Bratislavčana Imiho Lichtenfelda, zakladateľa obranného systému Krav Maga.

Zdroj: dpoh.sk

Po vyhlásení autonómie na jeseň 1938 vrcholí na Slovensku silná vlna antisemitských nálad. Židov nemá kto chrániť, musia sa spoľahnúť sami na seba. Dvaja priatelia, Imrich „Imi“ Lichtenfeld a David „Dufi“ Unreich, úspešní športovci a obdivovaní zápasníci, sa pokúsia o nemožné – brániť mierumilovnú a pasívnu menšinu proti presile fašistickej luzy. Divadelná hra zo života Imricha Lichtenfelda, legendárneho zakladateľa obranného systému Krav Maga, o jeho milovanom Prešporku a časoch, keď sa život zmenil na boj o prežitie a ulice na krvavý ring. 

Hrajú: Richard Autner, Miroslav Noga, Annamária Janeková, Ladislav Bédi, Peter Kadlečík, Milan Chalmovský, Kamil Mikulčík, Juraj Hrčka, Adam Jančina, Tomáš Magát, Krištof Tobiáš, Alexander Vais, Filip Koiš, Tadeáš Bolo, Artur Viliam Šuchta / Arthur Haverda

Autor: Agda Bavi Pain
Spolupráca na scenári: Valeria Schulczová, Ján Šimko, Gejza Dezorz
Réžia: Gejza Dezorz
Dramaturgia: Ján Šimko, Valeria Schulczová
Scéna a kostýmy: Lucia Šedivá
Hudba: Henrich Leško
Pohybová spolupráca a choreografia: Andrej Petrovič
Odborní konzultanti: Libor Jurkovič, Michal Vaněk

Premiéra: 25.3.2023
Dĺžka predstavenia: 100 minút bez prestávky
Vhodné pre: 15+

Upozornenie: V inscenácii sa vyskytujú vulgarizmy a je v nej zobrazované násilie.Na scéne sa používa dym na báze vodnej pary, ktorý je zdravotne nezávadný.

Za ústretovosť ďakujeme SNM – Múzeu židovskej kultúry.

Pokiaľ ide o diela použité v inscenácii, vynaložili sme maximálne úsilie na získanie súhlasu na ich použitie a zistenie informácií o nositeľoch autorských práv.

V prípade, že ste nositeľmi autorských práv, s ktorými sa nám nepodarilo skontaktovať, obráťte sa na nás.

>> Bulletin <<