Na Veľkonočnú nedeľu ožijú na Budatínskom hrade historické obrazy. Divadelno-hravé zoskupenie RAZCA si pripravilo zážitkové prehliadky, na ktorých návštevníkom priblížia príbehy niekoľkých osobností z minulosti. Záujemcovia sa stretnú s najznámejšou panovníčkou našich dejín, Máriou Teréziou, jej radcom Adamom Františkom Kollárom, rodákom z Terchovej. Takisto spoznajú osud grófky Anny Čákiovej z Kluknavy a zažijú výstrednosti posledného hradného pána z Nededze, Štefana Pongráca.

Zdroj: Považské múzeum

,,Tento rok sme sa rozhodli oživiť veľkonočnú nedeľu špeciálnou zážitkovou prehliadkou. Keďže ako lektorka sa každý deň stretávam v hrade s našimi obrazmi, zaujímalo ma, čo sa za nimi skrýva. A tak som začala pátrať. Zistila som, že každý obraz v sebe nesie nejaký príbeh. Vybrala som tie najzaujímavejšie, ktoré viac či menej súvisia s históriou nášho regiónu,“ vysvetľuje autorka scenára Katarína Maršalová.

 Prehliadky sa budú konať o 9.15, 11. 15, 13.00, 14.30 a 16.00. Kto má záujem odhaliť príbehy obrazov na Budatínskom hrade, môže si svoje miesto rezervovať na tel. č. 0907 108 659.

Základné vstupné je 8 €, zľavnené 4 €.

Zdroj: Považské múzeum