Rozprávkové pondelky / Rodinné kreatívne dielne

 

Poďme sa spoločne vrátiť do detských čias! Počas letných prázdnin sme si už tradične pripravili pre našich najmenších divákov, rodičov a starých rodičov interaktívne rozprávky a rodinné  kreatívne dielne. Stačí si priniesť dobrú náladu a odnesiete si pekný zážitok alebo milý darček, ktorý si sami vytvoríte. Podujatia sú vhodné od 3 rokov. V prípade nepriaznivého počasia sa neuskutočnia.

 

JÚL

4. júla o 10.00 h Námestie sv. Františka, Divadlo Agapé: Kapitán Kotvička, 45 min. 

Kapitán Kotvička sa vydáva na dobrodružnú plavbu spoločne s detmi, ktoré sa stávajú jeho námorníci. Slnko svieti, čajky škriekajú a kapitán spoločne s námorníkmi hľadajú poklad. Plavia sa po ostrovoch, kde musia spĺňať rôzne úlohy až nakoniec nájdu najväčší poklad. 

 

11. júla o 10.00 h Dlhé diely, Pribišová: Divadlo pod hríbikom: Janko a Marienka, 45 min.  Rozprávka o dvoch veselých a hravých deťoch, ktoré len raz trošku u  babičky  "zaneposlúchali"  a  zažili  "sladké stretnutie",  na ktoré len tak ľahko nezabudnú... A s nimi všetci spoločne - s napätím aj s úsmevom vyčkáme,  ako nakoniec všetko dobre dopadne ... 

 

18. júla o 10.00 h Námestie sv. Františka: Tvorivé dielne: Tkaný koberček, 90 min. 

Leto v znamení tradičných remesiel. Budeme pracovať s kartónom, úpletom a špagátom. Dielne sú vhodné od 4 do 10 rokov, mladšie s pomocou rodiča. 

 

25. júla o 10.00 h Dlhé diely, Pribišová: Tvorivé dielne: Obraz na plátne,  90 min.

Leto v znamení tradičných remesiel. Budeme pracovať s plátnom, farbami a šablonami. Oboznámite sa s technikou modrotače. Dielne sú vhodné od 4 do 10 rokov, mladšie s pomocou rodiča. 


 

AUGUST

 

1. august o 10.00 h Námestie sv. Františka: Divadlo JaJa: Princezná Frmfulína, 45 min.

Nič nečakané. Princezná, ktorá dokáže uraziť každého, aj čarovnú Vílu. Tá jej to však nedaruje a pošle ju za trest do služby k Drakovi. Interaktívne predstavenie pre deti a rodičov, ktoré skončí podľa želania detí. 

 

8. august o 10.00 h Dlhé diely, Pribišová: Divadlo ZaBaVKa: Smiech je najlepší liek, 45 min. Šašo, ktorý zachráni princeznú a celé kráľovstvo. V interaktívnej bábkovej a činohernej rozprávke sa diváci stávajú hýbateľmi, ohýbateľmi a tvorcami stredovekej rozprávky.   

 

15. august o 10.00 h Námestie sv. Františka: Tvorivé dielne: Drôtikovanie, 90 min. 

Leto v znamení tradičných remesiel. Budeme pracovať s drôtom a korálkami. Vytvoríte si srdiečka a vtáčiky. Dielne sú vhodné od 4 do 10 rokov, mladšie s pomocou rodiča. 

 

22. august o 10.00 h Dlhé diely, Pribišová: Tvorivé dielne: Misky a prívesky, 90 min.

Leto v znamení tradičných remesiel. Budeme pracovať so slaným cestom, ktoré budeme vykrajovať a zdobiť. Dielne sú vhodné od 4 do 10 rokov, mladšie s pomocou rodiča. 


 

29. august o 10.00 h Námestie sv. Františka: Divadlo Babena: Putovanie rozprávkovom, 45 min.

Cestovateľky Lucia a Ria vám vyrozprávajú príbeh ako stretli zajka, ktorý sa vydal do sveta. Stretneme sa s hrdinami zvieracej ríše, pomarančovými domorodcami, zavítame na” Snehuliacke ostrovy” a ukážeme si na čo všetko sa dá použiť obyčajná mrkva.

Viac info: https://www.facebook.com/karloveskecentrumkultury