Kabinet audiovizuálnych divadelných umení (KADU) pozýva všetkých divadelníkov, filmárov a priaznivcov kultúry na panelovú diskusiu v rámci trojdňového seminára s témou ,,Medzi filmom a divadlom".

TÉMA A HOSTIA
Zámerom diskusie je pomenovať podstatu pôvodnej televíznej tvorby, sústrediť sa na podobnosti a rozdiely medzi televíznymi inscenáciami a seriálovou tvorbou, a to aj v kontexte doby a diváckej popularity. Televízne inscenácie sa kladú do kontrastu so súčasnou seriálovou produkciou, ktorej hodnota vo väčšine prípadov upadá, vzďaľuje sa od kvalitných adaptácií literárnych predlôh. Diskusiu moderuje scenáristka a dramaturgička Zuzana Gindl-Tatárová a hosťami sú filmová kurátorka Viera Langerová, filmový režisér Miloslav Luther, herec Milan Kňažko a český scenárista Ondrej Gabriel.

AKO SLEDOVAŤ
Diskusia bude naživo streamovaná z Kina Lumiére, stačí sledovať FB stránku KADU (organizátora eventu), kde bude prebiehať online.

AKO DISKUTOVAŤ
Odporúčame si pred diskusiou stiahnuť aplikáciu Slido, cez ktorú bude možné klásť otázky hosťom.

Sledovanie diskusie je zdarma.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavným partnerom podujatia je Slovenský filmový ústav a mediálnymi partnermi sú RTVS a Rádio_FM.

>> Pozrite si kompletný program KADU: Medzi Divadlom a Filmom <<

Na obrázku môže byť text