Shibario je svetovo unikátne predstavenie, ktoré vám sprostredkuje zážitok, aký už nikdy nezažijete! Prinášame vám jedinečnú príležitosť zažiť starodávne japonské umenie Shibari na vlastné oči.

Zdroj: FB / Shibario.com 

Hlavná hviezda večera bude svetový viazač z Japonska, Hajime Kinoko, ktorý sa prepojil s lanami viac než ktokoľvek iný na svete. Jeho majstrovstvo v umení Shibari je skutočným zázrakom, ktorý sa len ťažko opisuje slovami. Jeho neuveriteľné prepojenia lán s ľuďmi vytvárajú jedinečné vizuálne kompozície, ktoré vás dostanú do tranzu. Nebuďte zviazaný predsudkami, príďte to zažiť!

Voayer je späť! Viac info na www.shibario.sk


Shibari v Bratislave

Hajime Kinoko

Shibari nepovažuje len za erotickú hru, ale vie ho extrémnym prevedením povýšiť na unikátne umenie plné životného zážitku. Obdiv si získali aj jeho jedinečné viazania v prírode (napríklad stromy či skaly), ako aj projekty zahŕňajúce inovatívne využitie priestoru. Je známy aj mimo Japonska, viedol workshopy vo viac ako 20 veľkých mestách ako v Paríži, Londýne, Ríme, Mníchove a samozrejme v Japonsku.

Pre mňa je shibari Spojenie.

Keď niekoho zväzujem, nie je to o tom, aby som tú osobu chytil alebo zviazal. Najviac si cením to prepojenie s modelkou. Mám pocit, že sa s ňou spájam ako šnúrky spájajúce dva papierové poháriky, z ktorých vznikne „papierový telefón“. Keď niekoho viažem, tak so silným pocitom, že modelka je dôležitá, cítim veľa, napríklad ako chce byť zviazaná, v akom čase v akej polohe aj kde. Jednoducho môžem viazať v závislosti od želaní modeliek. Línie, ktoré vznikajú, keď viažem týmto spôsobom, sú ako vlny, ktoré ryjú do skál a vytvárajú útesy. Línie, ktoré tvorím, sú ako by ich, stvorila čistá príroda a existujú len medzi modelkou a mnou. Mám pocit, že vtedy sú nádherné, krásne a dokážu preniesť tento zážitok aj na divákov. To je Shibari, ktorému sa venujem.

Séria Červená predstavuje moju prácu najpresnejšie. Témou Červenej je taktiež spojenie.

Vyjadruje matky, predkov, prírodu, rovesníkov, DNA, budúcnosť, spojenie medzi srdcami, inšpiráciu ako aj vzrušenie. Ľudia nie sú sami. Každý sme s niekým spojený. V sérii Červená používam červený povraz na zdôraznenie SPOJENÍ, akým je krv alebo osud, čo sa v japonskom jazyku vyjadruje ako „červená niť osudu“. Biely svet vyjadruje čisté pocity. Svet sa stal pohodlným miestom, keďže internet spája ľudí na celom svete. Nezabúdame však na skutočný význam spojení a interakcií? Dielo som vytvoril s nádejou, že divákom pripomenie významných ľudí alebo významné udalosti v ich živote. Ako jeden z príkladov som uviedol Červenú, ale tieto pocity sa skrývajú aj v rôznych iných mojich umeleckých dielach.Hajime

Kinoko