Slovenská Tepláreň – Koncerty pre Matúša a Juraja
12. – 20. novembra 2022 po celom Slovensku
12. – 27. novembra 2022 po celom Slovensku

Počas desiatich dní od spustenia registrácie sa do iniciatívy Slovenská Tepláreň prihlásilo 346 účinkujúcich, 161 priestorov, 32 festivalov a párty a 42 podporujúcich subjektov.
Spolu ide o takmer 600 zapojených organizácií a umeleckých zoskupení naprieč celou krajinou.

Na žiadosť viacerých sme akciu predĺžili do nedele 27. novembra a zároveň sa ešte pred oficiálnym spustením naplánovaným na 12. novembra uskutoční niekoľko warm-up podujatí.

Na webe www.slovenskateplaren.sk pribudla mapa podujatí, postupne sa dopĺňa kalendár akcií a nájdete tu aj aktualizovaný zoznam zapojených klubov a účinkujúcich.

Vyhlásenie iniciatívy nájdete nižšie, ako aj na webe www.slovenskateplaren.sk. Tu nájdete aj ďalšie informácie: mapu podujatí, kalendár koncertov či aktualizovaný zoznam zapojených klubov a účinkujúcich.

Počas festivalu Slovenská Tepláreň sa rozbehne aj séria diskusií Tepláreň Nahlas, ktorú organizuje umelkyňa Ilona Németh, Visual stage festivalu Pohoda, Nová Cvernovka, VŠVU a Inštitút Mateja Bela. Tepláreň Nahlas bude pokračovať aj po skončení Slovenskej Teplárne.


„Chceme vyjadriť spolupatričnosť rodinám a blízkym Matúša a Juraja, ktorí boli zavraždení z nenávisti v bare Tepláreň v Bratislave. 

Chceme vyjadriť úctu a rešpekt tým, ktorí z Teplárne vytvorili otvorené miesto na stretávanie sa slobodných ľudí.  

Chceme vyjadriť podporu LGBTI+ ľuďom. 

Chceme, aby bolo Slovensko krajinou, kde sa každý a každá môže cítiť bezpečne a kde je príslušnosť k akejkoľvek menšine prijímaná s rešpektom ako prirodzená súčasť spoločnosti.

Chceme dosiahnuť zmenu legislatívy tak, aby zabezpečila plnohodnotný život všetkým ľuďom na Slovensku vrátane LGBTI+ menšiny.

Chceme kráčať cestou nenásilia, spolupatričnosti a tolerancie, a preto organizujeme festival Slovenská Tepláreň.“