Nenechajte zlenivieť svoje mozgové bunky počas prázdnin a príďte sa naučiť niečo nové do Národnej zoologickej záhrady v Bojniciach. Vďaka interaktívnemu finančnému chodníku 5peňazí od Národnej banky Slovenska zistíte, čo znamená šéfovať zoo. Rozhodnete sa zaobstarať žirafu, ktorú si žiadajú návštevníci, alebo financie použijete na záchranu ohrozených zvierat?

Zdroj: FB / 5peňazí

Prakticky to vyzerá tak, že stačí navštíviť Nzoo Bojnice počas otváracích hodín a na jednotlivých stanoviskách riešiť úlohy, ktoré sú spojené s chodom zoologickej záhrady. Nielenže sa niečo nové naučíte, ale sa aj príjemne zabavíte.

Pri finančnom rozhodovaní je dôležité rozumieť súvislostiam a vedieť s peniazmi správne narábať. Zároveň zoo Bojnice dáva možnosť návštevníkom nahliadnuť do zákulisia manažovania zoologickej záhrady. Budete tak môcť rozhodovať o veciach, ktoré ste ani len netušili, že sú pre zvieratá dôležité.

Interaktívny finančný chodník je otvorený od 4. júla 2023 v areáli Národnej zoologickej záhrady Bojnice. Chodník navrhli a vytvorili tím 5peňazí z NBS a odborníci z Nzoo Bojnice spolu so žilinským scénografom Jurajom Poliakom a mladou ilustrátorkou Namiko Uchnárovou.