Srdečne Vás opäť pozývame na 3 tanečné víkendové workshopy.

Séria workshopov s názvom Telo – Hlas – Komunita je iniciatíva kolektívu mimoOs (menovite kurátorka série Eva Priečková, organizátorka projektu Barbora Janáková) ponúknuť komplexný, kontextualizovaný a často experimentálny prístup k pohybovému zdieľaniu na sále, či mimo nej.

Snažíme sa osloviť pohybové umelkyne a umelcov, teoretičky a teoretikov s ktorými máme osobnú skúsenosť. Táto skúsenosť nás obohatila natoľko, že považujeme za dôležité zdieľať ich prístup k tancu so širšou verejnosťou. Touto iniciatívou sa snažíme dostať do povedomia aspekty pohybového zdieľania akými sú inkluzivita, fluidné hranice toho čo je a čím môže byť tanečné umenie, či bezpečie, ktoré považujeme za piliere vzájomného rastu, dôvery a “zveľaďovania” tanečnej komunity na Slovensku, ďaleko za zbytočným rozdelením na levely a úrovne.


PRIPRAVUJEME:

AKTUÁLNE:
  • Irena Z. Tomažin / FB event
    1.- 2. apríl 23 / Telocvičňa – Rezidenčné Centrum pre Tanec, Račianska 78


Na workshope sa budete môcť zoznámiť so sebou samou*samým inak, ako sa poznáme v každodennom živote, a to prostredníctvom objavovania mnohých rozmanitých hlasov, ktoré sa nachádzajú v našom tele. Prejdeme procesom posunu vedomia smerom k vnútornému počúvaniu a naladeniu sa na vlastné emocionálne prúdy a telesné impulzy. Pozorným počúvaním môžeme hlbšie spoznať nielen seba, ale aj svoj vlastný hlasový materiál, prejavy a piesne, ktoré už máme v sebe.

Prvá časť každého dňa zahŕňa individuálne rozcvičenie tela a hlasu, po ktorom prejdeme do práce v pároch a skupinách. Rozvinieme naše hlasy cez intenzívne fyzické a dychové cvičenia, rôznymi druhmi masáže tela a jeho polohovania, s cieľom počúvať a počuť prúd emócií a zároveň otvoriť rezonátory tela.
“Pohyb emócií” sa stane fyzickým, hmatateľným a tiež hudobným.

V ďalšej časti budeme skúmať spojenie medzi pohybom a hlasom, sledovaním fyzických impulzov, improvizačných úloh, pričom budeme pozorovať, ako na seba zvuk, dych a pohyb nadväzujú a dopĺňajú sa.

Cez kontakt a dotyk v partnerom môžeme odhaliť vlastné osobné hlasové identity, ktoré nám ponúkajú zrkadlenie našich silných a krehkých stránok. Pri práci s dýchaním a hlbokou relaxáciou rezonujeme so svojím hlasom a načúvame mu, dospievame k vlastným rytmom a melódiám, ktoré v sebe organicky nosíme.
Toto experimentovanie so zvukom vytvára priestor na to, aby sme v ňom objavili a umocnili rôzne aspekty a príbehy. Vzájomne sa “dotýkať skrz zvuk a hlas.

Počas celého workshopu budeme pracovať na starej ľudovej melódii, pravdepodobne zo slovanskej ústnej tradície a každý deň ukončíme individuálnym a skupinovým spevom. Práve spievaním piesne – tak jednoduchým, ako len spievanie môže byť – sa naučíme trpezlivosti a vnímavosti “prijímať z piesne”, a nie “robiť pieseň”.


Pieseň už existuje mnoho desaťročí, takže práca je skôr o otvorenosti voči piesni a počúvaní toho, čo nás môže naučiť o nás samých.

sobota:

  • 10:00 – 13:00
  • 14:30 – 17:00

nedeľa:

  • 10:00 – 14:00
  • 14:30 – 17:00

Poplatok, vo forme “Sliding scale” – Zaplať koľko uznáš za vhodné, koľko môžeš:
1 víkend: 30 – 40€
2 víkendy: 50 – 70€

ONLINE LÍSTKY V PREDAJI TU

REGISTRÁCIA: telohramimoos@gmail.com
Ak by sa niekto rad zúčastnil, ale peniaze su prekážkou, napíšte nám mail dohodneme sa