Mercedes-Benz Fashion Live! oslavuje 10. jubileum a prináša nové zážitky z módy a dizajnu v unikátnych priestoroch SNG

Tlačová správa

Mercedes-Benz Fashion Live! prekvapí nielen svojim nabitým programom, ale aj novým významným partnerstvom s renomovanou značkou Mercedes-Benz. Nový partner prinesie do podujatia ešte viac vzrušenia a prestíže, čím posilní pôvab a inovatívnosť Fashion Live!.

Zdroj: FB / Mercedes-Benz Fashion Live

Pripravte sa na nezabudnuteľný zážitok plný módy, inovácie a talentu! Aktuálny ročník Mercedes-Benz Fashion Live! sa uskutoční od 13. do 15. októbra v priestoroch Slovenskej národnej galérie (SNG) a prinesie to najlepšie z originálnej lokálnej módnej tvorby. Tento rok bude taktiež hostiť finále prestížneho ocenenia Best Fashion Talent, organizovaného v spolupráci so Slovak Fashion Council, kde odborná porota vyberie najtalentovanejšieho mladého módneho dizajnéra. Ocenenie je každoročne udeľované vďaka podpore Tatra banky. Novinkou je aj generálne partnerstvo so značkou luxusných automobilov Mercedes-Benz.

O tom, čo nové partnerstvo s Mercedes-Benz pre podujatie znamená, hovorí Zora Husarčíková, manažérka a zakladateľka podujatia: „Toto partnerstvo nám otvára nové možnosti a dáva priestor, aby bola naša desiatka naozaj výnimočná. Tešíme sa, že sa ním zaraďujeme medzi kvalitné fashion eventy po celom svete. To, že sa to stalo práve na naše desiate narodeniny, je pre nás veľmi symbolické.“

Tlačová konferencia Mercedes-Benz Fashion Live!

Ako dopĺňa Oliver Zink, generálny riaditeľ spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia: „Som rád, že môžem zablahoželať Fashion Live! k 10. výročiu. Za posledných 10 rokov sa veľa vecí zmenilo v módnom priemysle a veľa vecí sa zmenilo v automobilovom priemysle. Asi nikto z nás by si nedokázal pred 10 rokmi predstaviť elektromobil v dnešnej podobe. Preto som rád, že máme možnosť odprezentovať aj najmladší prírastok rodiny elektrických modelov od Mercedes-Benz, konkrétne EQE SUV.“

Mercedes-Benz Fashion Live! svoje jubileum oslávi v prestížnych priestoroch Slovenskej národnej galérie, ktoré podčiarknu významnú úlohu podujatia v jeho snahe o povýšenie módy a dizajnu do silného umeleckého zážitku. Od roku 2013 do roku 2018 sa podujatie konalo v priestoroch Starej Tržnice, v roku 2021 sa odohralo v priestoroch obchodného centra Nivy, a teraz sa presúva do zrekonštruovanej Slovenskej národnej galérie. Táto premiéra v nových priestoroch symbolizuje spoločne s vizuálom ohliadnutie za uplynulou dekádou.

 Tlačová konferencia Mercedes-Benz Fashion Live!

Nosnou témou a kľúčovým vizuálom tohtoročného podujatia, ktorého autorkou je kreatívna riaditeľka Mercedes-Benz Fashion Live! Lívia Štokingerová, bude totiž zrkadlo a motív reflexie. Tento symbolický prvok odráža nielen eleganciu a originalitu sveta módy, ale zrkadlí tiež ohliadnutie sa za desiatimi rokmi Fashion Live! a jeho jedinečných okamihov a trendov, ktoré podujatie formovali.

Od začiatku svojej existencie v roku 2013, Fashion Live! pravidelne predstavoval rastúci počet talentovaných dizajnérov a módnych značiek. Zora Husarčíková pokračuje: „Za 10 rokov sme dali priestor 83 dizajnérom a značkám a 93 študentom módy. Je úžasné pozorovať, ako sa móda na Slovensku vyvíja a aký veľký potenciál tu máme. Z týchto návrhárov sme len dvoch privítali na našom podujatí každý rok - Lenku Sršňovú a Borisa Hanečku. Sme veľmi radi, že Fashion Live! mal od svojho vzniku medzinárodný rozmer a že privítal dizajnérov nielen zo Slovenska a Česka, ale aj z Poľska, Maďarska, Ukrajiny a Holandska.“

Tlačová konferencia Mercedes-Benz Fashion Live!

Medzi hlavnými účastníkmi tohto ročníka Mercedes-Benz Fashion LIVE! nájdeme zvučné mená ako Boris Hanečka, Martin Hrča, Lenka Sršňová, Lukáš Krnáč, Petra Weingart, Petra Kovacs, Pavol Dendis, Mária Štvrtecká, Jakub Matiašovič a ďalší. Okrem nich sa budú prezentovať aj talenty z Univerzity Tomáše Bati v Zlíne a značky Puojd, AiM, freier, MANDACH a finalistky ocenenia Best fashion talent Jane Vaterková, Zuzana Vrábeľová a Karin Elízová.

Mercedes-Benz Fashion Live! spolu so Slovak Fashion Council pripravili na október nabitý program s rôznorodými udalosťami, ktoré by nemali chýbať v žiadnom kalendári módy. Okrem iného sa môžete tešiť na Open Studios of Fashion Map, ktoré umožnia návštevníkom stretnúť sa s ambasádormi lokálnej módy a dizajnu priamo v ich ateliéroch. Celý módny mesiac vyvrcholí Fashion Map Weekendom, ktorý prinesie festival módy v Primaciálnom paláci. Toto podujatie ponúkne príležitosť stretnúť sa so slovenskými dizajnérmi, objaviť nové kolekcie a inšpiráciu pre váš šatník.

Pre viac informácií o programe a účinkujúcich navštívte oficiálne webové stránky www.mbfl.skwww.slovakfashioncouncil.sk.

Zdroj: Barbara Jagušák, Andrea Gregorová