MORNA a IONS vyrážajú na jesenné mini turné, hosťovať budú OBLIGOD, HOLOTROPIC, či BESNA

Tlačová správa

Fanúšikovia progresívnej metalovej hudby v Čechách a na Slovensku si túto jeseň prídu na svoje aj vďaka domácej produkcii. MORNA z Novej Dubnice predvedú svoje rôznorodé kompozície siahajúce od uvoľnených rockových, či akustických momentov, po tie deathmetalové. Všetko s komplexnosťou a dôrazom na atmosféru, ktorá udrží pozornosť progových i neprogových fanúšikov. Sekundovať im budú IONS, kapela postavená okolo gitarového virtuóza Jakuba Tirča. Ich hlavným chlebíkom je djent, ale ten servírujú vo svojskom podaní, v ktorom nechýbajú odbočky do úplne iných vôd a náladové momenty. Svojskosť im dodáva aj špecifický vokál v podaní Tomáša „Shortyho“ Laga známeho zo Symbiosis, či Millhouse.

Zdroj: I&M / IONS promo pic

Súpiska kapiel na koncertoch bude variovať a spoločnosť im budú robiť ďalšie zaujímavé mená domácej scény ako OBLIGOD so svojou eklektickou prechádzkou zvukmi všetkého druhu v rámci moderného inštrumentálneho rocku, HOLOTROPIC, prinášajúci progresívny extrémny metal s nádychom orientálnych melódií, či dokonca BESNA, post-blackmetalisti a momentálne jedna z najaktívnejších slovenských kapiel podporujúca famózny tohtoročný album „Zverstvá“. Pražský line-up doplnia vynikajúci prog-crossoveroví Eight Minutes of Daylight a v Přerove zase moderní Cruel Company.

Táto kombinácia kapiel a žánrov je záruka, že každý večer bude plný zaujímavých momentov a nikto, kto má rád kvalitnú a modernú tvrdú hudbu, neostane sklamaný.

Zdroj: I&M / IONS promo pic
 Progressive Metal Autumn in Czechoslovakia 2022

Zdroj: I&M
Zdroj: I&M