Ochutnajte Mladé víno v Starej tržnici spolu s TOMÁŠOM KLUSOM

PR článok

Vinársko hudobný festival Víno pod hviezdami sa koná každoročne už od roku 2016 v malebných viniciach v meste Pezinok začiatkom augusta. Podujatie v sebe spája ochutnávku vín z vinárstiev prevažne z Malokarpatského regiónu a skvelú hudbu najmä v podaní našich slovenských interpretov.

Termín tohto podujatia nie je náhodný. Práve v tomto čase, teda začiatkom augusta, môžeme na oblohe sledovať meteorický roj perzeidov, čiže padanie hviezd. Keď to spojíme s vinohradmi, pohárom vína v ruke a príjemnou hudbou, atmosféra je naozaj magická.

Foto: Jakub Steinecker
Zimná edícia festivalu Víno pod hviezdami

Zimná edícia tohto podujatia, Mladé víno v Starej tržnici, sa bude konať na tiež veľmi magickom mieste, v Starej tržnici v Bratislave na námestí SNP. Termín 11.11.2022 to len umocňuje. V tento piatkový podvečer sa v tu predstaví 20 vinárstiev z Malokarpatskej oblasti.

V tomto čase už pomaly prichádzajú vo vinárskych pivniciach na svet mladé vínka a mnohí vinári Vám ich prídu odprezentovať. Nezabudneme však ani na tie staršie ročníky, a preto si budete môcť vychutnať naozaj rozsiahlu škálu vín.

Medzi vinárstvami nebudú chýbať mená ako Farebné vinárstvo, Terra Parna, Via Magna – POMFY,  Carpate Diem, Víno Purus, Vinárstvo Skovajsa a ďalší. Zoznam všetkých vinárstiev nájdete na webe www.vinopodhviezdami.sk

Zdroj: Víno pod hviezdami
Koncert Tomáša Klusa v Bratislave

Vynikajúci umelec, český pesničkár Tomáš Klus spríjemní degustovanie mladých vín v Starej tržnici svojimi melodickými skladbami. Okrem iného aj skladbami zo svojho nového albumu Cítím.

Na pódiu ho doplní speváčka Zuzana Mikulcová s gitaristom Andrejom Hruškom. Jej autorské projekty sa pohybujú na pomedzí viacerých žánrov s výraznými prvkami pop-soulu a elektronickej hudby.

Ďalšou interpretkou, ktorá sa na Mladých vínach odprezentuje, bude slovenská multižánrová speváčka Sisa Fehér, ktorá sa venuje najmä soulu, folku či jazzu. Vystúpi v komornej verzii projektu Sisa Fehér & KHI v doprovode Vojtěcha Procházku a Miroslava Hloucala.

Interpretov nám uzatvorí pezinská bluesová kapela Wet floor, ktorá podujatie obohatí svojimi vlastými, ale aj prevzatými skladbami.

Zdroj: Marcela Farbulová
Začíname o 17:00

Brány Starej tržnice na námestí SNP v Bratislave sa otvoria v piatok 11.11.2022 o 17:00. Súčasťou vstupenky je sklenený pohár a 10 degustačných lístkov. Degustačné lístky bude možné na mieste dokúpiť. A aby to nebolo iba o víne, čakajú na Vás aj viaceré stánky s rôznymi gastro špecialitami.

V deň podujatia Mladé víno v Starej tržnici spustíme aj predpredaj vstupeniek na letnú edíciu Víno pod hviezdami, ktorá sa uskutoční 4. a 5. augusta 2023 vo vinohradoch v Pezinku.

Vstupenky na podujatie zakúpite na www.vinopodhviezdami.sk.

Pripomeňte si atmosféru letnej edície festivalu vo videu z posledného ročníka tohto romantického poduajtia.

Zdroj: Víno pod hviezdami