Piaty ročník festivalu Autoriáda začne 28. novembra

Tlačová správa

Festival slovenskej literatúry Autoriáda sa po dvoch rokoch opäť uskutoční naživo od 28. novembra do 4. decembra. Počas siedmich dní predstaví v Rómerovom dome v Bratislave viac ako tri desiatky autoriek a autorov. Kompletný program je zverejnený na Facebooku.

Zdroj: o.z. literarnyklub.sk

Program piateho ročníka literárneho festivalu Autoriáda začne 28. novembra o 18:00 diskusiou s Pavlom Rankovom, Karolom D. Horváthom a Máriusom Kopcsayom o tom, ako výrazne ovplyvňujú tvorbu debuty. Diskusiu bude viesť Koloman Kertész Bagala, ktorý v rámci nej predstaví aj novú knihu Pavla Rankova Klinika (vyd. KK Bagala). Hudobnými hosťami budú Kubo Ursiny a Tomáš Michalčák. Ďalší deň nadviaže spomienkovým večerom s piesňami Jara Filipa pre L+S s Hanou Lasicovou, Luciou Satinskou, Dorotou Nvotovou a Naďou Földváriovou a uvedením nového vydania knihy Kornela Földváriho Svet pre dvoch. O Lasicovi a Satinskom (vyd. KK Bagala).

Zdroj: o.z. literarnyklub.sk

V stredu, 30. novembra o 18:00, sa o výrazných debutoch a o tom, ako ovplyvňujú autorskú tvorbu pozhovára Miroslava Vallová so štvoricou slovenských autoriek (Daniela Kapitáňová, Barbora Hrínová, Dominika Madro a Jana Turzáková). Hudobným hosťom bude Archívny chlapec. Vo štvrtok o 18:00 bude nasledovať diskusia KK Bagalu s Danielom Hradeckým, Ballom a Nicol Hochholczerovou, podujatie bude hudobne sprevádzať Katarína Máliková.

Zdroj: o.z. literarnyklub.sk

Piatok, 2. 12., bude venovaný obľúbenému cyklu Čau o piatej, v rámci ktorého predstavíme troch z desiatich tohtoročných finalistov súťaže Poviedka 2022. Víťaznú poviedku prečíta Lucia Hurajová.

Počas dvoch záverečných dní festivalu sa môžete tešiť na divadelné predstavenia (Otec Ferapont alebo znovuzrodenie pravoslávia v našom kraji a Tesla a priatelia), detský workshop s Kristínou Soboň, redaktorkou časopisu Slniečko, diskusiu zameranú na tvorbu prozaičky a dramatičky Jany Juráňovej v origináli a prekladoch, ale tiež na diskusiu o textárskej tvorbe a poézii s Danielom Hevierom, Vladom Jančekom Petrom Uličným.

Zdroj: o.z. literarnyklub.sk

Celý program festivalu nájdete na facebookovej stránke Autoriáda alebo v oficiálnom facebookovom podujatí.

Organizátormi podujatia sú o. z. literarnyklub.sk, o. z. BRAK, KP Rómerov dom a vydavateľstvo KK Bagala.

Hlavnými partnermi festivalu sú Granty EHP a Nórska, Fond na podporu umenia a Literárne informačné centrum. Partnermi podujatia sú Rádio_FM a Rádio Devín.

Zdroj: o.z. literarnyklub.sk