Róbert Fapšo Quartet dozrel, vypočujte si ich nový album DOKORÁN.

Tlačová správa

Po minuloročnom úspešnom debute Pod inou hviezdou, ktorý priniesol kapele nomináciu na Radio_Head Awards prichádza Róbert Fapšo Quartet s druhou štúdiovou nahrávkou s názvom DOKORÁN. Obsahuje päť autorských piesní s textami v rodnom jazyku.

Róbert Fapšo Quartet / Autor: Anita Kvassayova

“S týmto albumom sme dozreli,“ tvrdí frontman kapely Róbert Fapšo a zároveň dodáva, “mali sme náročnejšie obdobie, žijeme na rôznych miestach krajiny a chvíľu to vyzeralo, že už nebudeme pokračovať. Nakoniec však vyhrala naša spoločná láska k tomu, čo robíme.“

Kapela si album DOKORÁN nahrala a vyprodukovala spojpomocne. Lukáš Kvaššay, bubeník kapely opisuje tento proces, “mali sme na všetko oveľa viac času. Každú skladbu sme nechali dozrieť a vycibrili do najmenšieho detailu.“ Na albume hosťuje speváčka zo ženskej vokálnej kapely NEHA! Belinda Rašner, s ktorou Róbert Fapšo napísal a spoločne naspieval pieseň Mama. Táto pieseň sa zároveň dostala do súťaže Košický zlatý poklad.

O fotky k albumu sa postaral renomovaný slovenský fotograf Michal Zahornacky, ktorý s kapelou spolupracoval už na prvom albume, design vytvoril talentovaný grafik Juraj Vačko.

Róbert Fapšo Quartet - Dokorán (titulka), Autor - Michal Zahornacky

Róbert Fapšo Quartet je na slovenskej hudobnej scéne od roku 2019. Skupina pôsobí v zložení Róbert Fapšo (spev, gitara), Roman Depko (spev, basová gitara), Lukáš Kvaššay (bicie nástroje) a Martin Svitana (klávesy).

Nový štúdiový album DOKORÁN si môžete vypočuť na všetkých streamovacích službách (napr. Spotify, Deezer) a kapela ho v plnej dĺžke zverejnila aj na Youtube a Bandcampe.

Róbert Fapšo Quartet  - facebook instagram

Zdroj: Róbert Fapšo