Vyhľadať podujatie

VŠETKY ÚŽASNÉ VECI

Bratislava, Divadlo TICHO a spol.
Piatok 30.10.2020, 19:00
Slovenská premiéra svetovo úspešnej hry Duncana Macmillana a Jonnyho Donahoea Všetky úžasné veci v TICHO a spol. v hlavnej úlohe s Mirom Nogom.

Uvažovali ste niekedy nad tým, koľko je na svete úžasných vecí, pre ktoré stojí za to žiť? Pre ktoré sa oplatí to nevzdať?

Monodráma Všetky úžasné veci v podaní skvelého Mira Nogu je pútavým rozprávaním o živote muža, ktorý vyrástol v tieni opakovaných pokusov o samovraždu svojej mamy. Hovorí nám svoj vlastný príbeh, príbeh milujúceho syna, ktorý sa rozhodol vytvoriť zoznam všetkého úžasného, čo na tomto svete je, aby svojej depresívnej mame dokázal, že každý deň môže objaviť niečo nové, pre čo stojí za to žiť. Podarí sa mu ju presvedčiť? A podarí sa mu o tom presvedčiť samého seba?

Táto dojímavá monodráma, ktorá od čias svojho vzniku vypredáva javiská po celom svete, vznikla ako spolupráca jedného z najvýznamnejších súčasných britských dramatikov Duncan Macmillana (Ľudia, miesta, veci; Pľúca) a komika Jonnyho Donahoea, pre ktorého je táto hra aj jeho osobnou výpoveďou. No nečakajte dušu drásajúcu tragédiu. Práve naopak. Všetky úžasné veci sú plné radosti, smiechu a spontánnosti. Lebo práve to sú tie úžasné veci, pre ktoré sa oplatí žiť.

Účinkuje: Miro Noga
Réžia: Robo Horňák
Preklad a dramaturgia: Miroslava Košická
Scénografia a grafický dizajn: Jakub Branický

Premiéra: 18. 5. 2019

Z verejných zdrojov podporili:
Fond na podporu umenia, Bratislava Staré Mesto, Bratislavský samosprávny kraj


Miesto konania

Ďalšie termíny


30. 10. 2020 Piatok 19:00 BRATISLAVA Divadlo TICHO a spol.
30. 10. 2020 Piatok 19:00