10. ročník najväčšieho festivalu permakultúry na Slovensku je tu! 15.apríla 2023 v Žiline

Téma ĽUDIA, ZEM a LIMITY nás bude sprevádzať od narodenia, cez ponorenie do pôdy, skrz divočinu a vodu. A k tomu nám to prepoja draci. Neveríte? Prídite do Novej synagógy.

Sprievodný program prinesie detské divadielko, cenu Karola Končka, burzu sadeníc a semien a vhľad do permakultúry u nás cez výstavu. Len tu je možnosť stretnúť najväčšiu koncentráciu permakultúrnikov na jednom mieste, kde aj tvoj dizajn skonzultujeme za 20 minút. Tak neváhajte!

Príspevok na festival je dobrovoľný.
Teší sa na vás tím organizácie Permakultúry SK a Školy permakultúry.

Podrobnosti o programe, téme a prednášajúcich budeme postupne pridávať v události, na FB: Permakultúra SKwebe.

Zdroj: facebook.com / Permakultúra SK

Festival Permakultúra v meste je originálnym podujatím, ktoré ponúka bohatý program prednášok, diskusií, sprievodných podujatí a najmä príležitosť stretnúť sa s ľuďmi, ktorí sa zaujímajú o tému permakultúry, sebestačnosti, života v súlade s prírodou. Festival permakultúry na Slovensku ponúka každoročne rôznorodé prednášky odborníkov od ovocinárov až po sociológov, ktoré sa dotýkajú nie len samotnej permakultúry, ale aj iných oblastí života. Je to podujatie, na ktorom majú návštevníci možnosť dozvedieť sa viac o permakultúre, o ľuďoch, ktorí ňou žijú a uplatňujú ju v praxi a tí, ktorí sa permakultúre venujú, majú možnosť sa stretnúť navzájom.

Počas festivalu každý rok organizácia Permakultúra SK a Škola permakultúry udeľujú cenu Roh hojnosti za prínos a šírenie permakultúry človeku, ktorý svoj život zasvätil práci súvisiacej s trvalou udržateľnosťou. Je to tiež priestor pre stretnutie členov a podporovateľov organizácií Permakultúra SK a Školy permakultúry.

Názov Permakultúra v meste dostal festival podľa miesta konania, nie podľa toho, že by sa na ňom hovorilo len o mestskej permakultúre. Spektrum preberaných tém je každoročne pestré a snaží sa pokryť čo najširší záber permakultúry a jej filozofie.

Aktuálny program a vstupenky, rovnako aj fotogalérie a prednášky z minulých ročníkov nájdete na facebook.com/permakulturavmeste alebo www.permakultura.sk.

Zdroj: festival.permakultura.sk