Festival Tehláreň 2023 bude prebiehať od 25. do 27. augusta 2023.

Umelecký festival Tehláreň prepája generáciu mladých slovenských a českých umelcov – výtvarníkov, hercov, hudobníkov, spisovateľov – a študentov umenia, ktorým poskytuje priestor na autorskú sebarealizáciu. Cieľom festivalu je posilňovať komunitu kreatívnych ľudí a publika, ktorí sa v neformálnej atmosfére môžu spoznať, nadväzovať kontakty, vzájomne sa inšpirovať a získať nové skúsenosti. Svojím pôsobením festival podporuje rozvoj kultúry na periférii menších miest a oživuje tak súčasnú umeleckú scénu.

Neoddeliteľnou súčasťou festivalu je skupinová výstava talentovaných umelkýň a umelcov, ktorú sprevádzajú prednášky z oblasti umenia, diskusie o aktuálnych spoločenských témach, žánrovo rôznorodý hudobný program, divadelné a performatívne predstavenia a kreatívne workshopy.

Mesto Martin od 18. storočia patrilo medzi tradičné pivovarnícke mestá. Snáď najznámejší je pivovar Martiner, ktorému sa darilo až do rokov 2000, avšak v roku 2003 sa pivovar Martiner zatvoril a výroba sa presunula do Nitry. Po dvadsiatich rokoch priestory bývalého pivovaru ožijú a to práve počas festivalu Tehláreň. Tento raz to nebude len umelecký festival ale aj rozlúčka s bývalým pivovarom, ktorý čaká nasledujúce roky demolácia.