Zaujíma vás, aká je momentálna situácia v Etiópii, a v čom spočíva ozbrojený konflikt v regióne Tigraj? Prečo je dôležité, aby sa medzinárodné spoločenstvo zasadilo za okamžité zastavenie bojov, nastolenie mieru a dodržiavanie ľudských práv? Ako docieliť, aby obyvateľstvo nemuselo utekať do susedných krajín zo svojich domovov? A ako môže spoločná iniciatíva zo Slovenska pomôcť tamojším núdznym a s obnovou krajiny?

Pripojte sa vo štvrtok (1. apríla od 18:00 do 19:00) z pohodlia vašich domovov a pozrite si cez Facebook online diskusiu Ambrely s názvom ‚Ako môže Slovensko pomôcť etiópskemu ľudu počas vojny v Tigraji’. Dozviete sa tiež viac o tom, z čoho bude pozostávať naša urgentná humanitárna pomoc ľuďom, zasiahnutých vojnou v regióne Tigraj, aj kto bude túto pomoc vďaka vyzbieraným darom od slovenskej verejnosti realizovať.

Na otázky moderátorky Frédérique Halászovej budú odpovedať nasledujúci štyria hostia a hostky:

  1. Darina Maňurová – projektová manažérka Dobrej noviny, eRko;
  2. Ivana Čorbová – projektová manažérka Nadácie Integra;
  3. Viktor Porubský – projektový manažér Mary’s Meals Slovensko;
  4. Drahomír Štos – veľvyslanec SR v Etiópskej federatívnej demokratickej republike;

Diskusia bude prenášaná live cez Facebook kanály: našej Ambrely, časopisu .týždeň a donora SlovakAid, poprípade členských organizácií iniciatívy. Aktívne sa môžete do diskusie zapojiť aj svojimi otázkami cez aplikáciu slido použitím kódu: #Tigraj. Viac info o evente tu: https://ambrela.org/.../diskusiu-o-pomoci-sr.../

O spoločnej výzve a zbierke:
Slovenské mimovládne organizácie sa spojili vo výzve ‚Spolu pre Etiópiu‘, ktorá je reakciou na pretrvávajúcu humanitárnu krízu v severoetiópskom regióne Tigraj. Tamojší ľudia pre vojnový konflikt opúšťajú svoje domovy a utekajú v obavách o svoje životy – stali sa utečencami vo vlastnej krajine alebo utiekli do susedného Sudánu. Iniciatíva piatich organizácií: eRko – Dobrá novina, Mary’s Meals Slovensko, Nadácia Integra, SAVIO, Caritas Slovakia – Slovenská katolícka charita s podporou našej Platformy rozvojových organizácii – Ambrela má za cieľ vyzbierať finančné prostriedky a podporiť humanitárne aktivity, ktoré budú priamo v teréne predstavovať okamžitú pomoc obyvateľom a obyvateľkám, zasiahnutých vojnovým konfliktom. Prispieť na pomoc obyvateľstvu Tigraja možno od 22.3. do 16.4. darom na stránkach, zverejnených na kampaňovom webe: www.spolupreetiopiu.sk.

O organizátorovi diskusie:
Platforma rozvojových organizácií – Ambrela je strešnou organizáciou 28 prevažne mimovládnych organizácií na Slovensku, ktoré sa venujú rozvojovej spolupráci, humanitárnej pomoci, globálnemu rozvojovému vzdelávaniu, trvalo udržateľnému rozvoju – doma aj v zahraničí. Od roku 2019 realizuje spolu so šiestimi európskymi partnermi projekt Globálne ciele a migrácia, podporený EÚ z programu DEAR, ako aj kampaň Tváre migrácie. Prostredníctvom nej sa snažíme rozšíriť povedomie Slovákov a Sloveniek o dôvodoch a spôsoboch migrácie optikou medzinárodného rozvoja. Aj táto online diskusia je podporená zo zdrojov EÚ a SlovakAid. Viac o aktivitách Ambrely na: www.ambrela.org.

Podujatie, ktoré usporadúvajú Ambrela.týždeň a klub pod lampou // Online cez Facebook Live