Staňte sa súčasťou revolúcie umelej inteligencie spolu s poprednými osobnosťami z oblasti umelej inteligencie, vedy a biznisu. Príďte na #atconf, interdisciplinárnu konferenciu pre inovátorov, dizajnérov, kóderov a tých, ktorí stoja v popredných radách vývoja.

Umelá inteligencia (AI) je jednou z najrevolučnejších technológií, akú malo ľudstvo kedy k dispozícii. Niet pochýb o tom, že zásadným spôsobom zmení spôsob nášho života. V skutočnosti sa táto zmena odohráva už dnes. Inteligentné systémy dokážu rozpoznať tváre a miesta, porozumieť reči, písať novinové články a dokonca robiť hudbu, básne, obrazy.

Môžu byť počítače skutočne tvorivé, alebo schopnosť tvoriť naďalej zostane ľudskou výsadou? Nahradí AI umelcov, alebo bude nástrojom, ktorý ľudskú kreativitu posunie na novú úroveň? Akým spôsobom ovplyvní kultúru, vzdelávanie, či biznis? Ako a prečo umelci pracujú na vývoji AI?

Prečo prísť?

 • Porozumejte revolúcii umelej inteligencie, ktorá sa aktuálne deje
 • Zistite, čo je nové v oblasti AI
 • Spoznajte umelcov, filozofov, dizajnérov, kreatívnych kóderov
 • Objavte nové technológie ako nástroje pre tvorbu
 • Diskutujte o etických dilemách
 • Navštívte Košice, Európske hlavné mesto kultúry 2013 a Kreatívne mesto mediálneho umenia UNESCO

Koho si môžete vypočuť

Sci-fi evanjelistu, kreatívnych kóderov, novomediálnych umelcov, vedca a ľudí z biznisu. Konferencia Art & Tech bude hrdo hostiť osobnosti z rôznych oblastí, aby poskytla ucelený pohľad na tému umelej inteligencie.

 • Gene Kogan [USA]
  Gene je umelec a programátor, ktorý sa zaujíma o generatívne systémy, informatiku a softvéry pre kreativitu a umeleckú tvorbu. Spolupracuje na mnohých softvérových projektoch s open-source kódom, vedie workshopy a prednáša o témach na pomedzí kódovania a umenia. Gene inicioval ml4a, e-knihu o machine learning pre umelcov, aktivistov a vedcov a rozširuje povedomie o tejto téme.
 • Uri Aviv [IL]
  Uri je umelecký riaditeľ, kreatívny konzultant a sci-fi evanjelista s primárnym záujmom o prepojenie vedy a techniky, umenia a kultúry, spoločnosti a etiky. Uri je zakladateľom festivalu Utopia, kurátorom digitálnych programov Israel's Film Co-Production Market čifilmovým koordinátorom pre izraelské Ministerstvo kultúry. Prednášal na festivaloch SCI-FI-LONDON (Londýn), Re:publica (Berlín) a mnohých ďalších.
 • Gábor Pribék [HU]
  Gábor sa zaoberá výskumom a vývojom projektov zameraných na AR, VR, XR. Špecializuje sa na interaktívny dizajn  a 3D počítačové grafiky. "to constantly improve the new paradigms of immersive technologies." Spolupracoval na projektoch ako Traning 2038, 4D Soung Designer alebo Replica XR.
Vstupenky na tootoot.fm.

Máte záujem o viac eventov? Kúpte si zvýhodnený Festival Pass!
Viac informácii na www.atdays.sk

Festival Art & Tech Days 2018 z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, Visit Košice a Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Projekt je spolufinancovaný vládami Česka, Maďarska, Poľska a Slovenska prostredníctvom Medzinárodného vyšhradského fondu. Poslaním fondu je podporovať udržateľnú regionálnu spoluprácu v strednej Európe.
 
FACEBOOK EVENT