Vyhľadať podujatie

ACH, KDE MI MIESTO NA ZEMI!

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
Autorská multižánrová komédia na úrovni vznikla na motívy fiktívnej básne „Ach, kde mi miesto na zemi!" Umelci tvorivého kolektívu sebestrednie hovoria o sebe, svojich osudoch, ľutujú sa a svoje životy porovnávajú s príbehom človeka, ktorý je pre nich zosobnením úspechu v súčasnom svete. A závidia mu. A ľutujú sa.

Úryvok z rozhovoru autorov s fiktívnym redaktorom:

Ako ste sa dali dokopy?

Bolo to veľmi jednoduché. Stretli sme sa na Cirkevnom Konzervatóriu v Petržalke. Keď bola Katka šiestačka, Mojmír bol štvrták, Jakub tretiak a Tereza druháčka. Už sme si vyskúšali vzájomné spolupráce v iných zoskupeniach, ale v tejto zostave sme prvýkrát. V tomto projekte sme boli pri úplnom vzniku nápadu trojica – Jakub, Mojmír a ešte Janka Holková, ktorá neskôr vypadla. Následne sme na réžiu oslovili Katku a nakoniec sme potrebovali niekoho namiesto Janky. Tak sa k nám pridala Tereza. Ona je náhradníčka.

Ako vznikol nápad urobiť túto hru?

Prišiel od Roba Horňáka, ktorý nás učí na konzervatóriu. Navrhol, či by sme nechceli nejakým spôsobom hovoriť o bizarnosti života, keď študujete na konzervatóriu v dospelom veku. Nápad ľutovať sa na verejnosti sa nám páčil.

Inscenácia je súčasťou formátu „Work in progress" Ticho a spol. Formát „Work in progress” je určený na prezentáciu mladých umeleckých profesionálov!

Autor: tvorivý a tvoriaci kolektív
Réžia: Katarína Želinská
Scéna a kostýmy: Gabriela Lysičanová
Hrajú: Jakub Matejčík, Mojmír Procházka, Tereza Stachová

Premiéra: 30. 4. 2018 o 19:00 hod.


Naštudovanie inscenácie podporil z verejných zdrojov formou štipendia Fond na podporu umenia.

Z verejných zdrojov podporili
Fond na podporu umenia
Bratislava Staré Mesto
Bratislavský samosprávny kraj.