Koncert v rámci festivalu Višegrádske dni 2021

Budapest Klezmer Band je jedným z najvýraznejších predstaviteľov európskej scény, ktorý sprostredkúva stredo a východoeurópsku židovskú hudobnú tradíciu. Tvorcom jej úspechov je vedúci, klavirista a aranžér Ferenc Jávori. Za 21 rokov svojej existencie kapela vydala 8 albumov a koncertovala v Izraeli, USA, Kanade a v devätnástich štátoch Európy.

Košická klezmerovská formácia vznikla na začiatku roka 2015. Repertoár pozostáva  jednak z tradičných klezmerských skladieb, a jednak zo skladieb inšpirovaných klezmerom.  O dramaturgiu jeho tvorby sa stará kapelník a kontrabasista kapely Pavol Šalamon, pričom úpravy väčšiny skladieb pochádzajú od vedúceho Budapest Klezmer Bandu  Ferenca Jávoriho,  Adriana Harvana,  pôsobiaceho na košickom Konzervatóriu a violončelistu kapely Ladislava Gurbaľa. Texty piesní z „jidiš“  do slovenčiny prebásnil Ján Štrasser a Ján Gavura.

Koncert sa koná v rámci festivalu Višegrádske dni 2021.

Toto podujatie je organizované v režime KZ (kompletne zaočkovaní) podľa platného COVID automatu. V tomto režime je podmienkou vstupu na podujatie doklad o plnom zaočkovaní majiteľa vstupenky.

Za plne očkovanú osobu sa považuje: 

a) osoba najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou,
b) osoba najmenej 21 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou, 
c) osoba najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19, alebo
d) osoba do 12 rokov veku.