Cestou necestou – 4 mesiace, 4 krajiny Južnej Ameriky – Autom okolo Austrálie

Keď vás to láka mimo Európy, v tom prípade sú práve pre vás určené cestovateľské prednášky z druhého konca zemegule. Obe majú spoločnú jednu vec – jednosmernú letenku, ale každá cesta vedie opačným smerom. S cestovateľskými dobrodruhmi sa môžete 17. apríla 2023 v Kasárňach/Kulturparku vydať po Južnej Amerike a Austrálii. Obe majú spoločnú jednu vec - jednosmernú letenku, no každá cesta vedie opačným smerom.

V prvej vás Katarína Naništová a Nikola Kökényová prevedú ich štvormesačnou cestou po Kolumbii, Ekvádore, Peru a Bolívii, v druhej vás Lukáš Herteľ vezme k protinožcom, kde sa dostal vďaka Work Holiday vízam a ostal tam dva roky.


Nana a Nika – 4 mesiace, 4 krajiny Južnej Ameriky (19:00)

Pojem digitálne nomádstvo je vo svete už zabehnutým trendom, no na Slovensku sa s ním ešte stále zoznamujeme. Možnosť pracovať odkiaľkoľvek na svete využili aj  Nana a Nika. S jednosmernou letenkou pristáli v kolumbijskej Bogote bez jasného plánu. Vzniklo z toho 4-mesačné dobrodružstvo, počas ktorého prešli od Kolumbie, cez Ekvádor, Peru až do turistami málo navštevovanej Bolívie. Príďte spoznať tieto krajiny, ich špecifiká, rozdielnosť a atmosféru a inšpirujte sa cestami, ktoré môžete podniknúť aj vy.

Ak nemáte odvahu vyraziť na vlastnú päsť, môžete vyraziť s nimi. Prejdete kokaínovým kráľovstvom – Medellínom, okolo najvyšších paliem na svete, pozrieme sa na ekvádorské vodopády a vulkány, peruánske Machu Picchu či jazero, kde sa narodilo Slnko.


Lukáš Herteľ – Autom okolo Austrálie. Príbehy a zážitky malého východňara (19:30)

Končil sa rok 2020, žil som v Austrálii a protipandemické opatrenia sa tam začali postupne uvoľňovať. Plán bol veľmi jednoduchý – kúpiť auto, zbúchať v ňom pár dosiek, prerobiť ho na svoj pojazdný domov a vyraziť na cestu. Vopred som ale netušil, ako dlho potrvá a ani kam ma dovedie. Jedno bolo však nakoniec po deviatich mesiacoch isté. Zamiloval som sa do krajiny “”down under”” … a vy sa môžete tiež.

Počas prezentácie sa spolu pozrieme ako vyzerali moje prípravy na tak dlhú sólo jazdu a či som aj reálne bol sám celý ten čas. Povieme si o tom ako je Austrália prispôsobená na takýto nomádsky štýl cestovania a či je to najmä o tom živote na pláži. Objasním vám, ako je to naozaj s tými nebezpečnými tvormi a aké som reálne stretol zoči-voči. Vezmem vás na tie miesta, ktoré mne osobne prirástli k srdcu najviac… a mnoho ďalšieho.


Vstupenky si už môžete kúpiť v predpredaji za 7 eur: cestounecestou.sk.

Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 9€.

Miesto konania: Kulturpark, budova Alfa