Kde bolo, tam bolo..., takto alebo podobne sa začínajú takmer všetky rozprávky. Jednu z nich prinesie divadlo Babadlo na Leto v Kulturparku a to už bude rozlúčka s letnými divadelnými predstaveniami. Poslednou tohtoročnou bude Kráľ drozdia brada, ktorú deti uvidia 4. septembra 2022 na pódiu India o 10:00 hod.

Bol teda raz jeden kráľ a ten mal dcéru. Spolu s princeznou bývali vo veľkom zámku. Zo zámockej veže bol výhľad na velikánske hory, za nimi sa rozprestierali šíre polia a strašne veľa vody. V hore rozvoniavalo čerstvé drevo. Keď drevorubači zavolali „hohohó“ , sedliaci im odpovedali „ ohohó“ a zavše sa pridali aj rybári „ johohó“. Tak to bolo v tejto krajine. Veľmi prívetivo, veľmi vľúdne, ako v rozprávke. A taký bol aj kráľ, veľmi prívetivý a veľmi vľúdny. Ale princezná bola celkom iná. Veď sa to dozviete.

Predstavenie nabáda deti zapojiť sa do akcií odohrávajúcich sa na javisku, vťahuje ich do deja. Nenásilnou formou sú motivované k spolupráci s hercom a zúčastňujú sa na rozhodovaní v dejovej línii rozprávky.

Miesto konania: pódium India
Vstupné: 4 €

>> Zoznam augustových predstavení DIVADIEL PRE DETI v Kulturparku.<<

Podujate je súčasťou festivalu Leto v Kulturparku. Pozrite si KOMPLETNÝ Augustový program leta v Kulturparku.