Košické divadlo Haliganda je už pevnou súčasťou Leta v Kulturparku a za deťmi prichádza pravidelne so zaujímavým programom. Po každom predstavení je pripravený workshop o bábkach a psychomotorike. Nebude tomu inak ani 2. augusta 2022 o 10:00 hod. Najmenších pobaví interaktívnou inscenáciou, ktorú sprevádza krásna hudba a špeciálne hry, Červík Kubo.

Jedného dňa odpadne zo stromu pri veľkom vetre jabĺčko. Objaví ho červík Kubo, ale je také veľké, že ho nevie zjesť. Záhadne sa mu stratí a on sa ho vyberie hľadať. Stretne červíka Mirka, ale ten mu nepomôže. Po ceste natrafí na hada Maňa a krtka Sama. Ale ani tí mu jablko nenájdu. Spolu zaspia pri spievaní pesničky o jabĺčku. V noci priletí obrovská kráľovná sova a prinesie mu jabĺčko. Kubo sa zobudí a ... Nuž nevieme, čo sa dialo ďalej. To zistíme až na predstavení, na ktoré Haliganda pozýva všetky zvedavé detičky.

Bábkoherci v inscenácii používajú nádherné ponožkové bábky, s ktorými animujú v špeciálnom móde, prispôsobenom deťom od pol roka, mobilné scénické riešenie a prvky tieňového divadla.

Miesto konania: pódium India
Vstupné: 4 €

>> Zoznam augustových predstavení DIVADIEL PRE DETI v Kulturparku.<<

Podujate je súčasťou festivalu Leto v Kulturparku. Pozrite si KOMPLETNÝ Augustový program leta v Kulturparku.