BassBand (lunch concert)
Comendant / Bodnár / Strelnikova / Català / Neugebauer / Palúch / Borza
Galéria Mesta Bratislavy - nádvorie Kaviarne Emil

  • Ján KRIGOVSKÝ, kontrabas
  • Ján PRIEVOZNÍK, kontrabas
  • Metod PODOLSKÝ, kontrabas
  • Jakub STRAČINA, kontrabas

Nielen hudbou je človek živý. Festival Konvergencie preto pozýva na netradičný poludňajší gastronomicko-hudobný zážitok pozostávajúci z koncertu kontrabasového kvarteta BassBand, ľahkého obedového menu a príjemných spoločenských stretnutí. Netradičné zoskupenie BassBand predstaví najhlbšie znejúce sláčikové nástroje v nevšedných aranžmánoch od klasiky cez jazz až po populárnu hudbu. Podujatie sa odohrá v priestoroch novej kaviarne Emil. Áno, je to “ten” Emil Mirbach, po ktorom je pomenovaný jeho krásny palác. Kaviareň nájdete na nádvorí Galérie Mesta Bratislavy. Odporúčame vám poponáhľať sa, keďže kapacita je obmedzená. Príjemné počúvanie a dobrú chuť!

PROGRAM

Marcel Comendant
Ňu stiu

Pavol Bodnár
Lam-Mal-Mal

Anna Strelnikova
Kvarteto pre 4 kontrabasy

Rafael Catalá
Rumbas

Herwig Neugebauer
Soulful Suzi

Stanislav Palúch
Bassovica

Ján Borza
Hádka č. 5

⏳ Trvanie koncertu: 45 minút (bez prestávky)

🎫 VSTUPENKYhttps://bit.ly/konvergencie2022

Využite možnosť zakúpenia festivalovej
🎫 PERMANENTKY: https://www.ticketportal.sk/event/Festival-Konvergencie-2022

Koncert je súčasťou medzinárodného festivalu komornej hudby Konvergencie 2022.

Pozrite si celý program festivalu Konvergencie 2022: www.konvergencie.sk

✨ Po štyroch kontrabasoch Bass Bandu a gurmánskom zážitku od Emila sa nezabudnite naladiť na naše večerné predstavenie Kontrabas majstra Martina Hubu.

➰ BassBand (SK) – kontrabasové kvarteto je zoskupením, ktoré vzniklo spontánne popri aktivitách oz Slovak Double Bass Club. Kontrabasové kvarteto ponúka poslucháčom nevšedný umelecký zážitok zo zvuku najhlbšie znejúceho sláčikového nástroja v netradičných aranžmánoch od klasiky cez jazz až po populárnu hudbu. Okrem uvádzania aranžmánov a transkripcií (Mozart, Beethoven, Telemann) sa súbor špecializuje na uvádzanie pôvodných kompozícií od autorov svetovej, ale i domácej hudobnej scény (S. Palúch, M. Comendant, M. Lejava, L. Chuťková, P. Bodnár, J. Gréner, H. Nuegebauer, R. Catalá, V. Jaš, J. Borza a i.). BassBand má za sebou množstvo úspešných projektov a predstavení. Pravidelne spolupracuje so známym barytonistom Martinom Babjakom, speváčkou M. Čírovou či raperskou skupinou „Regiment“. V roku 2016 uviedol BassBand pod režisérskou taktovkou M. Mokoša divadelné predstavenie „Dis -moi tes amours“ – „Pocta žene“. BassBand ponúka rôzne druhy programov a projektov: od výchovných koncertov pre deti, cez koncerty duchovnej hudby, populárny žáner až po dramaturgie pre najnáročnejšie publikum. Na slovenskej hudobnej scéne je jediným zoskupením, ktoré sa aktívne venuje propagácii kontrabasovej literatúry. V r. 2015 vydal BassBand eponymné debutové CD.

Zmena programu a účinkujúcich vyhradená.