Najväčší medzinárodný hackathon na Slovensku HACK Košice, ktorý je zaradený pod organizáciu MLH (Major League Hacking) a zastrešuje najkvalitnejšie hackathony na svete, mieri opäť do Kunsthalle/Haly umenia. Jeho štvrtý ročník sa uskutoční v dňoch 1. – 2. apríla 2023.

Zdroj: k13.sk

Podujatie organizuje skupina študentov s víziou priniesť medzinárodnú úroveň hackathonov aj do strednej Európy, spropagovať informatiku a zabaviť sa pri programovaní. Cieľom občianskeho združenia Hack Košice je vzdelávať a motivovať študentov a pomáhať im s prvými krokmi v ich IT kariére. Zámerom je pripraviť budúcich programátorov na reálne fungovanie, vyskúšať si riešenie rôznych zadaní a predovšetkým tímovú prácu.

Na účastníkov čaká úžasná atmosféra a možnosť programovať v štvorčlenných  tímoch proti 200 študentom z celého sveta a nekonečne veľa chutného jedla,  Hackathon sa začína o 11:00 hod. a trvá 24 hodín, počas ktorých študenti riešia výzvu od sponzorov a snažia sa vytvoriť čo najlepšie riešenie, ktoré následne odprezentujú a môžu vyhrať super ceny.

Hackathon je miestom pre inovatívnych, inšpiratívnych, sebavedomých mladých ľudí, ktorí sa chcú každým dňom zlepšovať – programátorov (frontend, backend), dátových analytikov, dizajnérov, mysliteľov, podnikateľov a tímových lídrov. Zástupcovia 15 sponzorských IT spoločností pripravili pre účastníkov zaujímavé workshopy a výzvy. S päťdesiatimi skúsenými mentormi budú vytvárať efektívne a originálne riešenia skutočného problému a spojiť sa môžu s hackermi z celého sveta.

Počas 24-hodinového maratónu ambiciózni študenti budú riešiť v skupinách praktické úlohy rôznej náročnosti v oblasti IT. Vhodný je pre začiatočníkov aj pokročilých. Spoznajú ľudí s podobnými záujmami, nadobudnú praktické skúsenosti a zaujať môžu aj potenciálnych zamestnávateľov.

Účasť na informatickej súťaži ponúka skvelú príležitosť talentovaným programátorom, aby si zmerali sily a vymenili cenné skúsenosti s medzinárodnou elitou. Študenti majú možnosť postaviť a otestovať technologický prototyp svojho nápadu a následne predstaviť IT svetu svoje dômyselné riešenia.