Vyhľadať podujatie
events/2020/10/admid0000/images/84812.jpg

TERAKOTOVÁ ARMÁDA - Múzeum Trebišov

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
Expozícia, za ktorou cestujú tisíce ľudí do Číny, prichádza v októbri do Trebišova!

Expozícia, za ktorou cestujú tisíce ľudí do Číny, prichádza v októbri do Trebišova!

Poďte s nami objaviť úžasný pohľad do hrobky prvého cisára Čchin Š chuang-ti, ktorý ako prvý dokázal zjednotiť Čínu a ukončil tak obdobie chaosu medzi všetkými čínskymi štátmi.

V jeho hrobke sa viac ako 2 000 rokov ukrývalo 8 000 vojakov, ktorí teraz patria medzi ôsmy div sveta!


Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, organizuje expozíciu, za ktorou cestujú tisíce ľudí do Číny. Ôsmy div sveta sa po úspešnej výstave v Poprade a Lučenci presúva do Košického kraja. Výstava bude od 2. októbra 2020 do 6. januára 2021 denne sprístupnená návštevníkom v múzeu v Trebišove.

Na výstave v trebišovskom múzeu, ktorá sa uskutoční pod záštitou Košického samosprávneho kraja, sa návštevníci môžu dozvedieť o živote prvého čínskeho cisára. Detailne si tiež budú môcť pozrieť prepracované sochy hlinených vojakov a koňov v životnej veľkosti, ktoré boli dovezené priamo z oblasti Si-anu v Číne. Výstava ukáže verejnosti úžasný pohľad do hrobky prvého čínskeho cisára, ktorý dokázal zjednotiť Čínu a ukončil tak obdobie chaosu medzi všetkými čínskymi štátmi. Jeho terakotová armáda sa označuje ako ôsmy div sveta a pri jej objavení v roku 1974 sa našlo viac ako 8 000 bojovníkov.

Návštevníci sa môžu prísť pozrieť na výstavu každý deň okrem pondelka, podľa upravených otváracích hodín múzea. Cena základného vstupného je 5 eur.

Študenti, dôchodcovia a ZŤP zaplatia 2,50 eur a rodinné vstupné je 10 eur (2 dospelí a 3 deti, max. do 15 rokov). Na pokladni si záujemcovia môžu zakúpiť aj suveníry s čínskou tematikou terakotových vojakov. 

Organizátorom podujatia je Košický samosprávny kraj, Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove a spoločnosť GOVIN GROUP.

FACEBOOK EVENT

Miesto výstavy: Múzeum Trebišov, M. R. Štefánika 257/65, 075 01 Trebišov

Viac informácií o výstave:  >> Ôsmy div sveta v Trebišove <<

http://www.chinese-emperor.com/│FB: Terakotová armáda / Terracotta Army Show