Pohybovo-svetelno-zvuková performance v reálnom čase. Strach ako všadeprítomný faktor dnešnej spoločnosti. Predvídanie teroru ovplyvňuje naše správanie, myslenie a pestuje infekčnú negatívnu bariéru našej schopnosti zdravo uvažovať. Každá emocionálna skúsenosť premieňa našu náladovosť, temperament a osobnosť, čo má za následok aj psychické vyčerpanie. Nárastom strachu sa strach zušľachťuje ako by bol živým organizmom. Telo sa stáva niečím iným.

Spolupráca Ofera Smilanského, Jamie Lee a Stanislava Dobáka a experimentovanie s biofyzikálnou nositeľnou technológiou The Xth Sense™. Predstavenie je prepojené trojuholníkovou štruktúrou tela, zvuku a svetla.

Predstavenie vytvorili: Jamie Lee, Ofer Smilansky a Stanislav Dobák
Svetelný dizajn, soundscape a technológie: Ofer Smilansky
Technológiu Xth Sense vytvoril Marco Donnarumma

Podujatie je súčasťou Art & Tech Night

Vstupenka je platná aj na eventy Ofer Smilansky: Beastly Tears & DJs Night

Memoryhouse│Jamie Lee [AU] & Stanislav Dobák [SK]
Memoryhouse je interdisciplinárny kolektív pracujúci s novými médiami. Jamie a Stanislav sú tanečníci, ktorí využívajú pohyb vo fúzii s novými médiami. Rozprávajú telom a skúmajú využitie energie, emócií a telesnosti. Ich performancia Dis-ease bude súčasťou Art & Tech Night.

Ofer Smilansky [IL]
Ofer Smilansky je audiovizuálny umelec, ktorý komponuje elektronickú hudbu a prostredníctvom živých performance ju obohacuje o spontánnu tvorbu. Pracuje najmä na interakcii zvuku a svetla, čím výrazne mení samotný priestor aj divácky zážitok. Na #atdays mu bude patriť piatková noc v Tabačke.


Podujatie je sprievodnou akciou festivalu ART & TECH DAYS 2018.